منو
آدم های ماشینی

آدم های ماشینی

  • 9 قطعه
  • 146 دقیقه مدت کتاب
  • 7007 دریافت شده
نویسنده: کارل چاپک
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
در سال 1920 پیرمرد دیوانه ای به نام روسون به این فکر می افتد که زندگی را از لوله آزمایش بیرون بکشد، تحول را سرعت بدهد و انسان بسازد. کمبود بضاعت علمی، او را در ساختن انسان ناکام می گذارد اما فرزندش با تفکری تازه، کار او را ادامه می دهد و...

کارخانه آدم‌سازی در جزیره‌ای خارج از شهر به ساخت آدم‌های ماشینی مشغول است. «هلنا گلوری» که دختری کنجکاو و عضو جامعه ی بشردوستانه است، برای مبارزه با ساخت آدم‌های ماشینی به آنجا می رود. این آدم‌های ماشینی از هوش متوسطی برخوردارند و با اختلال در سیستم آنها، زیر دستگاه پرس می‌روند تا مواد خام آدم‌های ماشینی بعدی شوند.
پس از مدتی، صاحب کارخانه از هلنا درخواست ازدواج می‌کند و از او می خواهد که آنجا بماند. هلنا ابتدا مخالفت می‌کند، ولی بعد راضی به این ازدواج می شود. پس از 10 سال برای سالگرد حضور هلنا در کارخانه، جشنی گرفته می شود. این جشن زمانی برگزار می شود که کارخانه از حرکت ایستاده و تولید متوقف شده است. هلنا از توقف کار در کارخانه متعجب شده است و پیگیری می کند تا علت آن را بفهمد ...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «آدم های ماشینی»، داستانی است که به ساخت ربات به دست محققان و دانشمندان اشاره دارد؛ انسان هایی که قصد دارند بشریت را به «آریستوکراسی» تبدیل کنند. آنها با ایجاد نسل تازه ای از ربات‌هایی که از هر نظر از انسان‌ها برترند، برای خود و بشریت مشکل‌ساز می‌شوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • این نسخه حتی از نظر دیالوگ و نوع تلخیص و تنظیم کاملاً شبیه نسخه دیگر با نام ربات‌های جهانی روسوم است. فقط در اجرا کمی طنز کم‌تری دارد.
  • داستان جالبی بود ،اجرا هم عالی .ولی قسمت پایانی واقعا اضافه بود و مضحک
  • باعرض سلام وخسته نباشید خدمت. تمام دستن درکاران کتاب گویا وایران صدا واقعا ممنون از این همه زحمت وحشمت تشکر فراوان

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا