display result search
منو
چاه

چاه

  • 4 قطعه
  • 29 دقیقه مدت کتاب
  • 1814 دریافت شده
داستان این کتاب درباره حضرت یوسف (ع) است؛ همان داستان معروف «به چاه انداختن آن حضرت با دسیسه برادرانش»؛ اما این بار از دیدگاهی دیگر.

فریدون عموزاده خلیلی (زادهٔ 1339 در سمنان) نویسنده، پژوهشگر و روزنامه‌ نگار است و از چهره های مطرح هنر و روزنامه نگاری بعد از انقلاب به شمار می‌ آید.
عموزاده خلیلی تحصیلات خود را در زادگاه‌اش ادامه داد و در سال 1357 در رشته ریاضی فیزیک دیپلم گرفت. در همان سال در رشته ریاضی و علوم کامپیوتر در دانشگاه تهران پذیرفته شد و تا مقطع کارشناسی ارشد در این رشته ادامه تحصیل داد.
هم زمان با سکونت در تهران و از دوران دانشجویی، کار نویسندگی را آغاز کرد. او در سال 1360، به همراه دوستانی چون حسن حسینی و قیصر امین پور از مؤسان اولیه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود که بعدها از آن خارج شد.
نخستین کتاب عموزاده خلیلی در سال 1361 منتشر شد. او در فاصله سال‌های 1362 تا 1366 مسئولیت‌های مختلفی همچون دبیر شورای ادبیات، مسئول واحد قصه، مسئول واحد کودک و نوجوان، مسئول جُنگ سوره و... را در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی داشت. وی از پایه گذاران و دبیر شورای مدیریت دفتر هنر و ادب کودک و نوجوان در سال 1365 بود.
عموزاده خلیلی سال 1367 ماهنامه سروش نوجوان را به همراه قیصر امین پور و بیوک ملکی تأسیس کرد و تا 10 سال عضو شورای سردبیری این مجله بود.
وی بارها در جشنواره‌ های کتاب، فیلم، نمایش و مطبوعات عضو هیئت داوران بوده‌ است و آثارش در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی برگزیده شده اند.
همچنین عضو هیئت مؤسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بود . او مدتی کوتاه در مرکز ملی گفتگوی تمدن‌ها مسئول بخش جوانان و دبیر همایش بین‌المللی «بچه‌های زمین سلام» بود. اولین کتاب او در سال 1361 منتشر شد و تا به امروز بیش از 16 کتاب مستقل و تعدادی کار مشترک گردآوری شده منتشر کرده‌است که برای او ده ها جایزه داخلی و خارجی، از جمله آنها کتاب برگزیده سال از جانب کتابخانه مونیخ و جایزه یونیسف، به ارمغان آورده است.
وی در سال 1381 هفته نامه چلچراغ را تاسیس کرد که به لحاظ زبانی، سبک شناسی و محتوایی از نشریات پیشرو و پرتیراژ جوانان به حساب می آید.

از ایرانصدا بشنوید

زندگانی پر از درس و عبرت حضرت یوسف (ع) در قالب داستانی زیبا، در قرآن کریم، نقل شده است. این داستان در میان ادیان و اقوام دیگر نیز، با اندک اختلافی، به چشم می خورد. این کتاب گویا، برشی از این داستان است؛ از وقتی که حضرت یوسف (ع) به دسیسه برادارنش در چاه انداخته می شود تا زمانی که اولین کاروان از آنجا عبور می کنند و او را از چاه بیرون می کشانند... شنیدن این روایت زیبا و شاعرانه را به شما خوبان فرهیخته پیشنهاد می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا