display result search
منو
برف و خون

برف و خون

  • 7 قطعه
  • 134 دقیقه مدت کتاب
  • 2578 دریافت شده
نویسنده: آرمان بایون‌سا
کارگردان: محمد عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نیروهای بعثی روستاهای کردنشین عراقی را تخلیه می کنند تا در آنجا مستقر شوند، اما آنها ناگهان با کژال برخورد می کنند...

کژال پرستار دو رگه ایرانی-عراقی است؛ اما فرمانده نیروهای بعثی تصمیم می گیرد کژال را همراه با یک سرباز، برای کار در یک بیمارستان صحرایی به منطقه جنگی منتقل کند. در راه، آنها با رژان، یکی از اهالی روستا، برخورد می کنند که در حال فرار و پناه آوردن به ایران است. سرباز به رژان حمله می کند و قصد اذیت و آزار وی را دارد که رژان به ناچار به سرباز شلیک می کند و سرباز کشته می شود.
در این حین، شاهو که برای خرید جنس قاچاق در آن اطراف پرسه می زند، صدای شلیک گلوله را می شنود و به کمک زن ها می آید. وقتی کژال و شاهو با هم روبه رو می شوند، خاطره اتفاق قدیمی «خواستگاری شاهو از کژال» در ذهنشان روشن می شود؛ این ازدواج سر نگرفت، زیرا پدر کژال با این وصلت مخالف بود و از این رو، شاهو به قاچاق رو آورد.
شاهو، کژال و رژان را به مخفیگاه اجناسش می برد؛ اما آنجا نمی تواند مدت زیادی امنیت آنها را فراهم کند، زیرا نیروهای عراقی به سرعت در حال پیشروی هستند. او به روستا برمی گردد که کمک بیاورد، اما متوجه می شود که....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «برف و خون» بار دیگر جنایت ها و تجاوزهای نیروهای بعثی، در هشت سال دفاع مقدس را در ذهنتان به تصویر می‌کشد؛ کتابی که فداکاری و جان‌فشانی‌های مردمان کُردنشین این مرز و بوم را بیان می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا