display result search
منو
آشتی

آشتی

  • 4 قطعه
  • 27 دقیقه مدت کتاب
  • 487 دریافت شده
نویسنده: رضا خوشدل
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
داستان از یک ظهر گرم تابستانی شروع می شود. زمانی که رجا غرق در افکار خود بدون اینکه گرمای زمین و هرم آفتاب را احساس کند در خیابان قدم می زد. همان روز صبح او با زنش دعوایش شده بود؛ دعواهایی که از روز اول وجود داشت و با مرور زمان هم کم نشد.

رجا و بسینه از کودکی همسایه بوده و به اصرار و پیشنهاد خانواده هایشان ازدواج کرده‌اند؛ رجا از این بابت همواره دلخور است و به هر بهانه‌ای با همسرش مشاجره و دعوا می کند... یک روز دعوا بالا می گیرد و رجا او را تهدید به طلاق می کند...


*درباره نویسنده:
امینه سعید (عربی: أمینة السعید‎؛ 20 ژانویهٔ 1914 – 13 اوت 1995) روزنامه‌نگار و نویسنده مصری، متفکر، داستان نویس و کنشگر حقوق زنان بود.
وی فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه حقوق و برابری زنان، به طور خاص و عدالت اجتماعی به طور عام، داشت و به «پیشتاز جنبش زنان مصر» معروف است. او سردبیری مجله‌های مختلفی را به عهده داشت و مدتی نیز عضو پارلمان مصر و منشی اتحادیه زنان مصر بود.
امینه سعید به سبب افکار مترقی‌اش، همواره مورد حمله مرتجعین و بنیادگرایان بود. وی به دلیل فعالیت‌های شجاعانه اش در زمینه حقوق زنان، مدال‌های مختلف جمهوری، فرهنگ و ادب و همچنین جایزه بین‌المللی شهاب طلایی را دریافت کرد.

از ایرانصدا بشنوید

این داستان به وضعیت ناگوار زن در خانواده های سنتی اشاره دارد؛ فرهنگی که به زن ستم روا می دارد. امینه سعید، زن پیشرو مصری، در این داستان، به این تفکر سنتی انتقاد می کند. دعوت می کنم این داستان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا