منو
صندوق راه راه

صندوق راه راه

  • 4 قطعه
  • 26 دقیقه مدت کتاب
  • 4084 دریافت شده
داخل یکی از کابین های یک کشتی، صندوق بزرگی قرار دارد که بسیار اسرارآمیز است...

هر کس که به این صندوق نزدیک شده و تصمیم گرفته در آن را باز کند، به طرز مشکوکی کشته شده است...
اما راز این صندوق عجیب و جادویی چیست؟ آیا کسی درون آن نهفته است؟ آیا طلسمی آن را محافظت می کند؟

*درباره نویسنده ای این اثر:
سِر آرتور ایگناتیوس کانن دویل (به انگلیسی: Sir Arthur Ignatius Conan Doyle)، (زاده 22 مهٔ 1859 - درگذشته 7 ژوئیهٔ 1930)، نویسنده، پدیدآور و پزشک اسکاتلندی بود. وی آوازه خود را مدیون خلق شخصیت شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی است.
آرتور تا سن 9 سالگی در گروه مذهبی مدرسه مشغول فعالیت بود. از سال 1876 تا 1881 در دانشگاه ادینبرو در رشته پزشکی تحصیل کرد. مدتی به عنوان پزشک یک کشتی در سفرهایی به غرب آفریقا کار کرد و بالاخره در سال 1885 مدرک دکترای خود را از دانشگاه دریافت کرد.
او درکنار پزشکی، برای روزنامه‌ها مطالب ادبی و مقاله و کتاب‌های زیادی می‌نوشت. جاودان‌ترین کتاب او داستان‌های شرلوک هلمز است که اکنون بیش از خودش شناخته شده است. در ابتدا خوانندگان زیادی حاضر نبودند برای خواندن چنین داستانی پول خرج کنند و کتاب بخرند، به همین دلیل او برای چاپ کتاب «اتود در قرمز لاکی» مجبور شد به مجلاتی روی آورد که داستان‌های مختلف و کم فروش را در کاغذهای ارزان قیمت چاپ می‌کردند. اما رفته رفته بر محبوبیت داستان‌های شرلوک هلمز افزوده و داستان‌های شرلوک تبدیل به کتاب شدند. شاید حتی خود آرتور کانن دویل هم تصور نمی‌کرد که رمان‌هایش درباره یک کارگاه عجیب و باهوش چنین جاودانه شوند.
بین سال‌های 1890 تا 1893 سری کتاب‌های شرلوک هولمز و دکتر واتسن او چاپ شدند. سال‌های 1893 در معمای آخر شرلوک هولمز توسط دکتر موریاتی کشته شد. اما کانن دویل دوباره شخصیت محبوبش یعنی هولمز را زنده کرد و آثار ماندگار دیگری از بازگشت شرلوک هولمز به جای گذاشت. 9 سال بعد در سال 1902 شاهکار خود یعنی سگ شکاری باسکِرویل را نوشت.
کانن دویل نویسنده پرکاری بود و آثار زیادی دارد. علاوه بر کتاب‌های شرلوک هولمز، تعداد قابل توجهی رمان تاریخی، کتاب تاریخ، از جمله کتاب مفصلی درباره بوئرهای آفریقای جنوبی و نیز کتابی درباره احضار ارواح (که در اواخر عمر، سخت بدان معتقد شده بود) نوشته‌است.

از ایرانصدا بشنوید

داستانی کوتاه از خالق شرلوک هولمز را بشنوید .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا