منو
گذر از تاریکی

گذر از تاریکی

  • 7 قطعه
  • 127 دقیقه مدت کتاب
  • 6240 دریافت شده
نویسنده: زهرا دلیری
کارگردان: صدرالدین شجره
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
بهروز قصد دارد تا مادرش «شمسی» را با «زهره» (دختری که قصد ازدواج با او دارد)، آشنا کند و با او قرار ملاقاتی ترتیب داده است تا مادر، زهره را ببیند. اما زهره تصادف می کند و درگیر این ماجرا می شود و نمی تواند به موقع سرقرار حاضر شود...

شمسی از همراهی با بهروز پشیمان می شود و بهروز را از ازدواج با زهره منصرف می کند؛ اما بعد از آنکه شمسی به طور تصادفی با زهره روبه‌رو می شود، تحت تأثیر وقار و شخصیت او قرار می گیرد و نظرش تغییر می‌کند.
این در حالی است که عبدالله، پدر بهروز، نیز با این وصلت مخالف است و اصرار دارد بهروز با دختر شریکش ازدواج کند. در این موقع، تانک‌ها به شهر حمله می کنند و بهروز برای کسب اطلاع بیشتر به نزدیکی مرز خرمشهر حرکت می کند و این اتفاق باعث مجادله بیشتر شمسی و عبدالله می شود.
سرانجام عبدالله تصمیم می گیرد به همراه خانواده ‌اش خرمشهر را ترک کند، اما شمسی و بهروز مخالفت می کنند؛ ولی او از تصمیمش بازنمی گردد. این در حالی است که بهروز و آقای ابراهیمی، معلمش، با نارنجک هایی که به دست آورده اند تا نزدیک خط مقدم پیش می روند.
اما در این گیر و دار چه سرنوشتی در انتظار بهروز و زهر ه خواهد بود؟

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «گذر از تاریکی»، با موضوع دفاع مقدس، روایتگر زندگی انسان های پاک سرشتی است که برای حفظ خاک و کیان خویش عاشقانه جنگیدند. این کتاب با نگاهی ویژه، تقابل لطافت عشق با سختی جنگ را به تصویر کشیده است و شنیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا