display result search
منو
بانوی انقلاب، خدیجه ای دیگر

بانوی انقلاب، خدیجه ای دیگر

  • 9 قطعه
  • 111 دقیقه مدت کتاب
  • 3458 دریافت شده
زندگی نامه ی بانو خدیجه ثقفی، همسر آیت الله خمینی ( ره)، پیش از آشنایی با حضرت امام آغاز می شود و تا رحلت امام ادامه می یابد. روایت هایی شنیدنی از زندگی با مردی که افزون بر رهبری بزرگ، همسر و پدری متفاوت بوده است.

بانو قدس (همسر امام خمینی) کودکی تا نوجوانی را در خانه ی مادربزرگ شان زندگی کرده اند. روحیه اشرافی آن خانواده بر او تأثیر گذاشته بود تا جایی که آرزوهای بزرگی مثل سفر به ماه را داشته است. به پیشنهاد آقای احمد لواسانی، طلبه ی جوانی به نام سید روح الله خمینی خواستگار او می شود و با وجود مخالفت های زیاد، با اصرار روح الله و فرستادن واسطه های متعدد، بالاخره خانم قدس را راضی به ازدواج می کنند.
پس از ازدواج راهی قم می شوند و شرایط سختی را پشت سر می گذارند تا بالاخره پس از چند سال در خانه ی بهتری در قم مستقر می شوند؛ خانه ای که در آن نطق تاریخی کاپیتالاسیون شکل می گیرد و مبارزه ی امام با رژیم شاه به اوج می رسد. دستگیری امام در این خانه انجام می گیرد و تبعیدهای طولانی ایشان به کشورهای مختلف آغاز می شود.
روایت هایی از تبعید، مبارزه ها، ترس ها، پیروزی ها و شکست ها تا پیروزی انقلاب و در ادامه، از دست دادن فرزندان، مجموعه روایت های مستندی است که می توان از آنها به عنوان اسناد تاریخی و اجتماعی از شکل گیری یک انقلاب مردمی نام برد.

از ایرانصدا بشنوید

چند سال پیش کتابی با عنوان «روح الله» با موضوع زندگی نامه امام خمینی منتشر شد که در آن کمتر از زندگی خانوادگی امام و روابطشان با اهل بیت شان نوشته شده بود. اما این اثر اطلاعات و مطالب جالب خواندنی و شنیدنی از این موضوع و هم چنین روحیات شخصی ایشان به دست می دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا