display result search
منو
چاقوی بزرگ

چاقوی بزرگ

  • 9 قطعه
  • 140 دقیقه مدت کتاب
  • 3388 دریافت شده
نویسنده: کلیفورد اودتس
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
چارلز کسل، ستاره مشهور هالیوودی، بر سر دوراهی سختی در زندگی حرفه ای و خانوادگی اش قرار گرفته و در آستانه‌ امضای قراردادی‌ است که به واسطه آن برای مدتی طولانی در استخدام استودیوی مارکوس هوف قرار می گیرد، اما همسر و فرزندش او را ترک می کنند.

چارلز کسل، ستاره مشهور هالیوودی، در مرحله سختی از زندگی قرار دارد و همسرش، ماریان، او را ترک کرده است، اما هر دو می کوشند تا این موضوع را از خبرنگاران و مردم پنهان نگه دارند. آنها از سوی مطبوعات که عادت به سرک کشیدن در زندگی خصوصی ستاره ها و هنرمندان دارند، تحت فشار قرار گرفته اند.
از طرفی ماریان می گوید اگر چارلز می خواهد زن و بچه اش در کنارش باشند، باید از امضای قراردادی که او را تا 50 سالگی، به طور تمام وقت، در اختیار استودیو مارکوس هوف می گذارد، خودداری کند؛ اما پیشنهاد مدیر استودیو بسیار عالی و وسوسه انگیز است. چارلز کسل از این سبک زندگی دلزده شده، اما دوستان و مشاورانش با او مخالف‌اند و سرسختانه تلاش می کنند که او قرارداد را امضا کند و حتی قید همسر و فرزندش را بزند. او بر سر دوراهی عجیب و سختی قرار گرفته و قادر به تصمیم گیری نیست تا اینکه...

از ایرانصدا بشنوید

«چاقوی بزرگ»، اثر کلیفورد اودتس، نمایشنامه‌ نویس آمریکایی است و ماجرای شکست بازیگری هالیوودی را روایت می‌کند. این شکست تا جایی در زندگی او عمیق و تأثیرگذار می شود که درنهایت تصمیم به خودکشی می گیرد. نمایش فراز و فرودهای زندگی بازیگر و روابط پشت پرده ای که در آن اطرافیانش او را فقط به چشم یک وسیله برای کسب ثروت می‌بینند، به خوبی نشان می‌دهد و بیان کننده این است که چگونه یک تصمیم، زندگی یک فرد و خانواده‌اش را تحت شعاع قرار می‌دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بد نبودهیچ هیجانی نداشت سرنوشت بازیگران هالیوود است که اغلب میدانیم چندان حرفی برای گفتن نداشت. ( ر_قاین)

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا