display result search
منو
کمربند سرخ

کمربند سرخ

  • 8 قطعه
  • 165 دقیقه مدت کتاب
  • 3399 دریافت شده
نویسنده: حسین یعقوبی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
ندوالیس، پسر سیاهپوست 17 ساله، در سر دارد وقتی بزرگ شد، هم نویسنده بزرگی شود، هم بسکتبالیستی جهانی.

ندوالیس 17 ساله هم می خواهد ارنست همینگوی شود و هم مایکل جوردن. او در سر دارد هم در ادبیات و هم در بسکتبال، نفر اول شود. ندوالیس در حال بازی با بچه های محل متوجه پیرمرد مرموزی در آپارتمانی در همان نزدیکی می شود. دوستانش درباره مرموز بودن پیرمرد حرف های زیادی می زنند؛ مثلا ً این که او قاتل زنجیره ای است، یا شاهد یا جاسوس!
ندوالیس نمی تواند جلوی کنجکاوی اش را بگیرد؛ پس وقتی پیرمرد در خانه نیست، وارد آپارتمانش می شود؛ آپارتمانی که پر از کتاب است. صاحبخانه از راه می رسد و پسرک سراسیمه از آنجا فرار می کند، اما کوله پشتی اش در آپارتمان جا می ماند.
پیرمرد، فردای آن روز، کوله پشتی را از پنجره به کوچه پرتاب می کند، اما برای صاحب کوله پشتی یادداشتی در دفترچه اش نوشته است.
این رابطه، اندک اندک، به دوستی عمیقی تبدیل می شود؛ رابطه ای که فلسفه زندگی پیرمرد مرموز را تغییر می دهد و زندگی پسرک را نیز متحول می کند.

از ایرانصدا بشنوید

زندگی یک پسر سیاهپوست، در زمان اوج تبعیض نژادی، در محله ای که غرق فقر و محرومیت است، در این کتاب به نمایش درآمده است. پسری که بر سر دوراهی انتخاب ورزش یا نویسنده شدن مانده است و در این راه با مرد مرموزی آشنا می شود که مسیر زندگی اش را تغییر می دهد. شنیدن این کتاب، شما را با لحظه های پر فراز و نشیب زندگی این پسر همراه می کند و نتایج انتخابهای او را به شما نشان می دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا