display result search
منو
اسپارتاکوس

اسپارتاکوس

  • 12 قطعه
  • 248 دقیقه مدت کتاب
  • 10514 دریافت شده
نویسنده: هووارد فاوست
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
اسپارتاکوس، برده رومی و رهبر انقلاب ضدّ برده‌داری، در اصل از اهالی تراس بود؛ گلادیاتوری که رهبر بردگان شد تا حکومت روم را براندازد.

اسپارتاکوس، از پدر و مادری برده به دنیا آمده است. او از 13 سالگی در معادن با بردگان دیگر به کار گرفته شد. آنها زیر ضربه های زنجیر و تازیانه به سختی روزگار سپری می کردند.
اسپارتاکوس جوان از کودکی رویای براندازی حکومت روم را در سر می پرورید.
روزی باتیاتوس، اسپارتاکوس و تعدادی از بردگان را خریداری کرد و آنها را برای گلادیاتوری، با یک کشتی، به محل تربیت و آموزش گلادیاتورها برد.
فرمانده مارسلوس به آنها تعلیم جنگ تن به تن داد. آنها، با تعلیمات دشوار، گلادیاتوری را آموختند، اما اسپارتاکوس برای دست یابی به رویای کودکی اش اندیشه هایی در سر داشت....

*قیام اسپارتاکوس در سال 73 پیش از میلاد آغاز شد.
نگارش این کتاب توسط نویسنده ی آمریکایی (هووارد فاوست) در سال 1951 انجام شد و الهام بخش فیلمی به همین نام در سال 1960 به کارگردانی استنلی کوبریک و اقتباس تلویزیونی 2004 توسط رابرت دورل هلم بوده است.
فیلم اسپارتاکوس برنده چهار جایزه اسکار شد و بزرگترین ساخته در تاریخ استودیو جهانی بود.از ایرانصدا بشنوید

هووارد فاست رمان اسپارتاکوس را در سال 1951 انتشار داد. موضوع اصلى این رمان شورش بردگان در روم باستان است، هر چند تم‌هاى فرعى دیگرى نیز در تم اصلى داستان نفوذ مى‌کند: به سخن دقیق‌تر، نویسنده واقعیات زمان را در قالب این اثر تاریخى مى‌ریزد و بر زشتى‌ها و پلیدى‌هاى عصر مى‌تازد، از شرف و حیثیت انسانى دفاع مى‌کند و آزادى کاذب را تمسخر مى‌کند و اتهاماتى را که طبقه حاکم همیشه به توده ستمکش و مبارزه‌اش مى‌بندد، رد مى‌کند. شورش غلامان به موفقیت نمى‌انجامد، اما شکست هم نمى‌خورد، زیرا هر ناکامی‌ای، شکست نیست. نام اسپارتاکوس هم هرگز فراموش نشد، زیرا تاریخ مزرعه‌اى است که هیچ دانه سالمى در آن گم نمى‌شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیااااااااااااااار عالییییی بود .کارهای آقای جواد پیشگر عاااااالی هستن .با سپاس فراوان از شما. مینا
  • عالی بود از باستان ایران هم بسازید
  • این تفاوت روم و رم هم در ترجمه‌ها داستانی شده. تماماً غلط به‌کار می‌روند. روم نام سراسر امپراتوری است و رم نام شهر اصلی و پایتخت آن که هنوز هم با همین نام پایتخت ایتالیا است. موضوع به این سادگی در بزرگ‌ترین ترجمه‌ها هم رعایت نشده و ایضاً در این اثر.
  • در همه نظام‌های طبقاتی داستان همین است، چه برده‌داری و چه سرمایه‌داری. جنگ امروز گرسنگان بر سر نان و نبرد بی‌چیزان برای بقا و جستن کار، عیناً همان تصاویر است در شکلی دیگر. بردگان نوین سرمایه!
  • عالی بود...سپاس
  • 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

تصاویر

کتاب گویا