display result search
منو
یک جفت چشم آبی

یک جفت چشم آبی

  • 9 قطعه
  • 192 دقیقه مدت کتاب
  • 6927 دریافت شده
نویسنده: توماس هاردی
کارگردان: ژاله علو
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
استیون اسمیت، برای تعمیر کلیسا به درخواست کشیش سوان، به منزل کشیش می رود. آلفرید، تنها دختر کشیش دل به استیون می بندد ...

«آلفرید» دختر جوان و زیبای کشیش سوان است. استیون اسمیت، برای تعمیر کلیسا به درخواست کشیش سوان، به منزل او در اندلستو می رود، اما آلفرید دلبسته استیون می شود. کشیش که درمی یابد استیون نجیب زاده نیست، با این ازدواج مخالفت می کند.
استیون برای کسب ثروت به هند می رود، اما زمانی بازمی گردد که آلفرید نامزد مردی به نام هنری نایت شده است. در زمان ازدواج این دو، نامه ای به دست هنری می رسد که به او هشدار می دهد آلفرید قبلاً با استیون ارتباط داشته است.
هنری نامزدش را ترک می کند، اما مدتی بعد پشیمان می شود و به قصد جبران اشتباه خود، نزد آلفرید بازمی گردد؛ این درحالی است که استیون هم درصدد است تا بخت خود را دوباره آزمایش کند.

از ایرانصدا بشنوید

توماس هاردی، رمان نویس و شاعر جنبش طبیعت‌گرای اهل انگلستان بود که درابتدا حرفه معماری را انتخاب کرد، اما بعدها در دهه پنجم زندگیش به نوشتن و سرودن شعر روی آورد و امروزه از او به عنوان یکی از شاعران و نویسندگان مطرح قرن بیستم یاد می‌شود. نویسنده در این کتاب، به نحو زیرکانه ای، مفهوم صداقت را زیر سؤال می برد و خواننده را به‏ سوى نسبى بودن مفاهیم اخلاقى سوق مى‏ دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا