display result search
منو
ساکنین مه

ساکنین مه

  • 7 قطعه
  • 144 دقیقه مدت کتاب
  • 5169 دریافت شده
نویسنده: مرضیه رشید بیگی
کارگردان: صدرالدین شجره
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مسعود، پسر بزرگ اختر، بعد از 12 سال به ایران باز می گردد. اختر که در طول غیبت او توجهی به پسر کوچک ترش (مرتضی) نداشت، بعد از بازگشت مسعود تصمیم می گیرد مهتاب را (که مرتضی به او علاقه مند است)، برای مسعود خواستگاری کند ...

مسعود، پسر بزرگ اختر، بعد از 12 سال به ایران باز می گردد. اختر که در طول غیبت او هیچ توجهی به پسر کوچک ترش نداشت، بعد از بازگشت مسعود نیز همچنان این رویه را ادامه می دهد؛ تا جایی که تصمیم می گیرد مهتاب را (که مرتضی به او علاقه مند است) برای مسعود خواستگاری کند. با بیان این مسئله، مرتضی که تا امروز و در همه حال به خواسته های مادرش تن داده بود، اعتراض می کند و با مادر درگیر می شود. در این میان، مسعود هم از او حمایت می کند؛ غافل از این که شنیدن تصمیم اختر، حجت الله خان را به جوش می آورد، تا آنجا که این مسئله را توهینی به خود و خانواده اش می داند. مهتاب هم بنابه دلایلی که بیش از همه برای خودش واضح و روشن است، مرتضی را در به وجود آوردن وضعیت موجود مقصر می داند و اعلام می کند که دیگر حاضر به ازدواج با او نیست.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویایی که پیش روی شماست، به سان آینه ای مه آلود، انعکاس روابط خانواده ای است که زیر سلطه عقاید خرافی مادر قرار دارند. سایه تیره و تار افکار مادر و رفتار تبعیض آمیز او با پسرانش، آنها را در دو سوی یک تقابل ناخواسته قرار داده و خانواده را تا مرز فروپاشی پیش می برد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا