display result search
منو
روحی در تنگنا

روحی در تنگنا

  • 5 قطعه
  • 75 دقیقه مدت کتاب
  • 3123 دریافت شده
نویسنده: فریده دلیری
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«کنت نولین» بعد از دو سال از زادگاهش به دهکده‌ی تیم برمی گردد و نامه‌ای به بازپرس فرانس می‌فرستد و او را به خانه‌اش دعوت می‌کند. فرانس به خانه‌ی کنت می‌رود و همانجا متوجه حضور مباشر کنت، هانری مورکین می‌شود...

موضوع جدایی نادیا از هانری باعث خشم و ناراحتی فرانس است. کنت بی‌خبر از نسبتِ هانری با نادیا و فرانس، از همان لحظه، خبر ازدواج قریب‌الوقوع خودش را با نادیا مطرح می‌کند.
هانری ازدواج کنت و نادیا را توهین به خودش تلقی می کند و و فرانس از این تصمیم دخترخاله‌اش متعجب می شود.
کنت با اطلاع از نسبت مباشرش و نادیا، بلافاصله هانری را از کار اخراج و او را از املاکش بیرون می‌کند، تا اینکه روز عروسی فرامی‌رسد و عصر همان روز، نادیا در جنگل به قتل می رسد.
کنت یک‌بار دیگر از فرانس می‌خواهد تا به کمکش بیاید. فرانس از هانری به عنوان متهم اولیه بازپرسی می‌کند و چون او دلیل کافی برای برائت خودش ارائه نمی‌دهد، به ناچار دستور بازداشت او را صادر می‌کند.
اما همان لحظه خدمه‌ی پیر، کوزمای خدمتکار، را براساس مستنداتی به‌عنوان قاتل نادیا پیش فرانس می‌آورند. کوزما در بازجویی اصرار دارد که قتلی مرتکب نشده است و او برای رفع خستگی به جنگل رفته بوده و خوابش برده است؛ ولی ناگهان به خاطر می‌آورد که وقتی در جنگل خواب بود، حس کرد مردی با لباس‌های او دست‌های خون آلودش را پاک می‌کرد.
کوزما در اعترافاتش حرف‌های ضد و نقیضی می زند و پیچیدگی پرونده زیاد می‌شود. در یکی از این شب‌ها، کوزما را در زندان به قتل می‌رسانند و همه گمان‌ها معطوف به هانری می‌شود...

از ایرانصدا بشنوید

حسادت، از ویژگیهای خطرناک رفتاری است که گاهی باعث جنایت های سهمگینی می شود... در این داستان نیز، حسادت عامل مهم قتل و جنایت است... شنیدن این کتاب گویای پرحادثه را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خوب بود اما کاش راوی با هیجان بیشتری تعریف می کرد 😒😒😒

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا