display result search
منو
منظره پریده رنگ تپه ها

منظره پریده رنگ تپه ها

  • 9 قطعه
  • 166 دقیقه مدت کتاب
  • 4743 دریافت شده
نویسنده: کازوئو ایشی گورو
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
ماریکو از زنی صحبت می کند که همیشه او را می بیند. مادرش و اوتسوکو (زن همسایه) که به آنها توجه بسیاری دارد، خیلی نگران وضع او هستند.

سال ها از جنگ در ژاپن گذشته است. شهر ناگازاکی در حال بازسازی است. خانواده جیرو در یکی از خانه های تازه ساز در حاشیه شهر با زحمت بسیار زندگی را سپری می کنند.
پدر جیرو برای مدتی پیش آنها آمده است. او به شدت به فرهنگ گذشته ژاپن پای‌بند است و از مقاله ای کمونیستی که دوستِ پسرش در مجله چاپ کرده به شدت گله مند است.
اوتسوکو و جیرو دخترشان را به تازگی از دست داده اند و از رفتار غرب زده دختر دیگرشان که در اروپا زندگی می کند، نگران‌اند.
ماریکو، دختر 10ساله ای که در نزدیکی شان با مادرش در کلبه ای محقر زندگی می کند، همیشه از زنی حرف می زند که او را می بیند و این سبب نگرانی اوتسوکو شده است. اوتسوکو تلاش می کند که با مادر ماریکو دوست شود و او را از رفتن به آمریکا منصرف کند.
مادر ماریکو اعتراف می کند که دخترش در کودکی شاهد حادثه ای بوده و تصورات عجیبش حاصل حوادث کودکی اش است و او تنها به خاطر خوشبختی دخترش است که می خواهد با مردی که به او علاقمند است، به آمریکا مهاجرت کند.
روز موعود فرامی رسد، اما آن مرد هرگز نمی آید...

از ایرانصدا بشنوید

رمان «منظر پریده‌رنگ تپه‌ها» ماجرایی خانوادگی است که در آن زنی ژاپنی ـ مقیم انگلیس؛ خاطراتش را از دوران جوانی باز می‌گوید و در قالب آن به روابط پیچیده خود با خانواده و همسایگان اشارت می‌کند. این رمان روایتی از تقابل سنت و تجدد در جامعه‌ای در مرحله گذار را ارایه می‌دهد و اولین رمان ایشی‌گورو نویسنده مشهور ژاپنی ست. آدم ها در«منظر پریده رنگ تپه ها» هر لحظه آماده مرگ اند. اگر نه هر لحظه، اما خاطره مرگ، در ذهن و زندگی شان پایدار مانده است. آن قدر که نمی توان انکارش کرد، از یادش برد و یا نادیده گرفتش. مرگ در این رمان چیز دم دستی است که همیشه بوده و حالا هم باید باشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا