display result search
منو
شکوه مه آلود

شکوه مه آلود

  • 9 قطعه
  • 179 دقیقه مدت کتاب
  • 14443 دریافت شده
نویسنده: جین آستن
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کاترین مورلند، دختر جوان خانواده مورلند تنها شده است و این تنهایی او را آزار می دهد. او با خانواده آلن به سفری تفریحی می رود.

کاترین مورلند، با پدر و مادرش در شهر کوچکی در انگلستان زندگی می کند. برادر و خواهرهایش در خانواده نیستند. برای همین کاترین احساس تنهایی می کند.
خانم و آقای آلن که در سن میان‌سالی اند و فرزندی ندارند، به کاترین علاقه مندند. آنها خانواده ی بسیار ثروتمندی هستند و همیشه به سفرهای تفریحی می روند و در مهمانی های بزرگ اشرافی شرکت می کنند.
خانم آلن از کاترین می خواهد تا آنها را در یک سفر تفریحی همراهی کند. والدین کاترین به همسایه خوبشان اعتماد کافی دارند؛ بنابراین با این درخواست آنها موافقت می کنند. کاترین هم خوشحال می شود و با آنان راهی سفر می شود.
آنها به یک مهمانی اشرافی دعوت می شوند و کاترین که دختر نجیب و زیبایی است، توجه هنری تیلی، پسر یکی از اشرافزادگان را به خود جلب می کند.
میهمانی به پایان می رسد، اما کاترین همواره در میهمانی ها در فکر دیدار دوباره ی هنری تیلی به سر می برد ...

* آنچه در مورد این رمان نگاشته شده این است که «این رمان به صراحت کمدی بیشتر از آثار دیگر جین اوستن است و حاوی بسیاری از الهامات ادبی است که والدین و خواهر و برادر از آن لذت می برند. این رمان به عنوان سرگرمی های خانوادگی به شمار می رود.»

از ایرانصدا بشنوید

کاترین مورلند دختری است پاک و ساده‌دل که از کلبه روستایی‌اش به دنیای پر تب و تاب و پیچیده شهری شلوغ سفر می‌کند، با آدم‌های تازه‌ای آشنا می‌شود و تجربه‌هایی را از سر می‌گذراند، اما در عالم خیال همه چیز را با رمان‌هایی که خوانده است مقایسه می‌کند و خود را در نقش قهرمان این رمان‌ها می‌بیند ولی سرانجام در می‌یابد که دنیای اطراف واقعی‌تر از دنیای رمان است و عشق ، برای او دردهایی به همراه دارد . اگر دوستدار کتابهای کلاسیک و عاشقانه هستید شنیدن این کتاب به شما پیشنهاد می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا