display result search
منو
وقتی که درختان سبز بودند

وقتی که درختان سبز بودند

  • 8 قطعه
  • 122 دقیقه مدت کتاب
  • 1550 دریافت شده
نویسنده: اینز هیرون
کارگردان: ژاله علو
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
رابین با مادرش کنار رودخانه نشسته اند و به حرکت قایق کاغذی روی آب نگاه می کنند؛ اما رابین مثل بچه های دیگر چندان هیجان و شور و شر ندارد و این باعث نگرانی مادرش شده است.

رابین که جریان آب و حرکت رودخانه را خیلی دوست دارد، مادرش را متقاعد می کند تا زمان بیشتری را کنار رودخانه سپری کنند. انیِس، مادر رابین، خبرنگار است و زنی فعال که بی کاری را چندان دوست ندارد، ولی قبول می کند تا در کنار رابین لحظات بیشتری را سپری کند.
رابین از درد شدید شکم ناله می کند. به ناچار او را به بیمارستان می برند. پزشکان شکم او را جراحی می کنند، اما حال رابین بهتر نمی شود و پزشکان دوباره و سه باره دست به عمل می زنند، اما هیچ بهبودی در روند بیماری رابین احساس نمی شود.
مادر که امیدش را از دست داده است، به فکر برگزاری مراسم ختم پسر نوجوانش می افتد و از ادامه رنج پسر شدیداً عذاب می کشد، اما ناتان که پیش تر کشیش بود و در کسوت پزشکی نیز تحصیل کرده بود، به کمک مادر می شتابد و به او پیشنهاد می کند تا بیمارستان پسرش را عوض کند.

از ایرانصدا بشنوید

بیماری موضوعی دردآور است اما وقتی برای فرزند انسان رخ می دهد از همیشه رنج بیشتری به دنبال دارد. دیدن کودکی که با سرطان دست و پنجه نرم می کند و با جسم نحیف و کوچکش در صدد مبارزه است، غمگین کننده است اما امید همواره راه نجات است . امید به بهبود .. امید به روزهای روشن .. امید به راه رفتن دوباره در دل طبیعت و زندگی کردن بدون داروها . نمایش " وقتی درختان همه سبز بودند" بیانگر تلاش برای شکست بیماری ست و می تواند نور امید را در دلها روشن کند .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا