display result search
منو
امام علی (ع) - شهادت حضرت فاطمه (س)11

امام علی (ع) - شهادت حضرت فاطمه (س)11

  • 7 قطعه
  • 120 دقیقه مدت کتاب
  • 4211 دریافت شده
نویسنده: سعید آل رسول
کارگردان: جلال مقامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
از آغاز بیماری حضرت فاطمه (س) اندوه گریبان مولا علی (ع) را گرفته بود و آن حضرت را بعد از رحلت رسول اکرم (ص) به انتظار فقدانی دیگر نشانده بود. روزهای دشوار بیماری برای اهل بیت پیامبر به کندی می گذشت، اما به هرحال به فرجامش نزدیک می شد.

اسماء همسر ابوبکر، بانویی بزرگوار بود که از یک سو همسر خلیفه بود و از سوی دیگر پرستار و همنشین حضرت فاطمه (س) که دختر پیامبر بود. همسر مولا علی (ع) در بستر بیماری بود و علاقه‌ای نداشت که از بی‌وفایان آن روزگار کسی به عیادتش بیاید. آن بانوی گرامی با چند گروه از عیادت کنندگانشان به صراحت صحبت کردند و از رفتار و سستی آنها در دفاع از حق، به شدت گله کردند.
از آغاز بیماری حضرت فاطمه (س) اندوه گریبان مولا علی (ع) را گرفته بود و آن حضرت را بعد از رحلت رسول اکرم (ص)، به انتظار فقدانی دیگر نشانده بود. روزهای دشوار بیماری برای اهل بیت پیامبر به کندی می گذشت، اما به هرحال به فرجامش نزدیک می شد.
سرانجام حضرت فاطمه (س) در غربت غفلت و جهالت مهاجرین و انصار، ندای حق را لبیک گفت و به پیشگاه پیامبر پرکشید. طبق وصیت دختر گرامی پیامبر، بدن آن حضرت به دور از چشم نامحرمان و در نیمه شب مخفیانه به خاک سپرده شد. وقتی حاکمان از این ماجرا آگاه شدند، درصدد برآمدندتا قبرهای تازۀ قبرستان بقیع را بشکافند و پیکر پاک آن بانوی بزرگوار را پیدا کنند؛ اما علی (ع) شمشیر به کمر بست و از این کار جلوگیری کرد و بدین ترتیب مدفن دختر گرامی پیامبر اسلام (ص) همچنان ناپیدا باقی ماند.

از ایرانصدا بشنوید

" از سرزمین نور" مجموعه ای فاخر و معنوی است که با نام پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) مزیّن شده و روایت زندگی امیرالمؤمنین (ع) را در بر می گیرد. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی این امام همام آشنا ساخته و گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را تصویر می کند، شنیدن روایت از دریچه صداهای ماندگاری همچون ژاله علو ، جلال مقامی، علی رضایی و احمد رسول زاده لطفی دوچندان دارد؛ چرا که این روایتگران بسان نقاشان زبردستی هستند که با طنین صدای خود پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی می بخشند. شنیدن این کتاب گویا خود به مانند نیایش و مراقبه ای الهی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا