display result search
منو
رویای مترسک

رویای مترسک

  • 5 قطعه
  • 103 دقیقه مدت کتاب
  • 1661 دریافت شده
نویسنده: اوژن تریویزاس
کارگردان: میکاییل شهرستانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
بیل دولول‌کش شکارچی برای دفع پرندگان از مزرعه‌اش دست به ساختن مترسک می‌زند.

بیل دولول‌کش شکارچی، مزرعه بزرگی از سبزیجات دارد. او نگران مزرعه است و برای حفاظت از محصول مزرعه‌اش از دست پرندگان، به فکر ساختن یک مترسک می‌افتد.
بیل سرانجام مترسک زشتی می‌سازد. خودش هم از زشتی مترسک خوشش می‌آید. او مترسکش را توجیه می کند که چگونه با خشونت، وحشیگری و داد و فریاد و هیاهو، پرندگان را بترساند؛ اما مترسک اهل ایجاد رعب و وحشت نبود. او از جنس دیگری بود. پرندگان با دیدن مترسک به وحشت می‌افتادند؛ اما او پرندگان را دوست داشت. تلاش می‌کرد با آنها حرف بزند، ولی هیچ پرنده‌ای به او اعتماد نمی‌کرد ...

*یوجین (Eugenios) Trivizas (متولد 1946) یک جامعه شناس یونانی و نویسنده کتاب های کودکان است.دکتر Trivizas یکی از نویسندگان پیشرو در یونان برای کودکان است و بیش از صد کتاب نگاشته که همه آنها در حال چاپ است و بیش از بیست جوایز ادبی ملی و بین المللی دریافت کرده است. «رویای مترسک» او جایزه انجمن ادبیات زنان را دریافت کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

رویای مترسک دو لایه دارد. در لایه ظاهری ، ماجرایی آمیخته با تخیل رخ می دهد و در آن مترسکی به جرم رابطه با پرندگان وتلاش برای پرواز دادگاهی می شود اما در لایه پنهان داستان ، زندگی انسان به اسارت درآمده زمین نقل می شود که کوچکترین حرکتش برای آزادی و رهایی از قید و بندهای دست و پا گیر سبب محکوم شدنش در زندان می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا