display result search
منو
مرد دوم

مرد دوم

  • 5 قطعه
  • 86 دقیقه مدت کتاب
  • 5864 دریافت شده
نویسنده: جان اسکات
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
گرک میسن، در یک بعدازظهر برفی، هنگام بازگشت به منزل، با شخصی درست شبیه خودش روبه‌رو می‌شود. گرک درابتدا بسیار وحشت‌زده می‌شود، اما سعی می‌کند دیدن همزادش را زائده توهم و خستگی بداند.

دقایقی بعد از این اتفاق وقتی به منزل می‌رسد، پدر گرک اظهار می‌کند که او را در محل کارش و در خیابان در حال پرسه‌زنی دیده است، درحالی که گرک آن روز محل کار خودش را ترک نکرده بود. گرک وحشت‌زده یاد موجودی که شیبه خودش بود می‌افتد.
فردای آن روز دوباره همزادش را می‌بیند و همزادش از عمل انتقال و یکی شدن آن دو صحبت می کند.
چند روز بعد، پدر گرک دوباره با او دعوای سختی می‌کند که چرا سر کارش نمی‌رود و توی خیابان‌ها پرسه می زند. گرک که بسیار ناراحت شده است، از خانه بیرون می‌زند و در راه کلوپ دوباره همزادش را می‌بیند که می‌خواهد عمل انتقال را انجام دهد.
گرک متوجه اتفاقات عجیبی می‌شود و می‌فهمد دو نفر از دانشجوهای آرام و سربه‌زیر، کالج را آتش زده‌اند. همان شب وقتی به منزل برمی‌گردد، مأموران پلیس را می‌بیند که به منزلشان آمده‎اند و از او سؤالاتی درباره این که کجا بوده و چه کارهایی انجام می‌دهد، می‌پرسند. پلیس‌ها او را متهم می‌کنند که از یک ساعت‌فروشی ساعتی را به سرقت برده است. آنها همچنین درباره‌ی بشقاب پرنده‌ای که توسط یکی از مزرعه‌داران دیده شده است، صحبت می‌کنند.
همزاد گرک به او گفته بود که به جر خودش چهار نفر دیگر هم هستند، که قصد دارند عمل انتفال را انجام بدهند و متوجه می شود که آن دانشجوها هم احتمالاً به خاطر وجود همزادهایشان این کار را انجام داده‌اند.
گرک از دوست و همکارش کمک می‌خواهد و همه‌چیز را برای او تعریف می‌کند، چراکه یکی از دوستان قدیمی گرک، هم در یک تصادف بسیاز عجیب می‌میرد. گرک و مایک تصمیم می‌گیرند که به سراغ همزاد بروند و او را از نزدیک بینند، بنابراین گرک، داخل پارک رو ی صندلی منتظز دیدن او می شود.

از ایرانصدا بشنوید

اگر به داستان های علمی-تخیلی پرماجرا علاقه مندید، شنیدن این کتاب گویا را از دست ندهید؛ ماجرایی تخیلی و البته معمایی و پلیسی.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • گوینده نقش گرک واقعا بد اجرا کرده.کلا بجای حرف زدن آهو ناله میکنه از همون اول داستان. واقعا عصاب خورد کنه
  • گوینده نقش گرک بسیار بد اجرا کرده بود. داستان هم اصلا جالب نبود
  • جا داره بگم داستان فوق العاده جالبیه😍
  • کسی که به جای گرک میسون اصلی صحبت کرده خیلی بد این کار رو کرده چون دائم آدم اذیت میشه موقع حرف زدن اون انگار هر ثانیه میخواد از حال بره خلاصه که اون خوب نیست

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا