display result search
منو
داستان فراموش شده

داستان فراموش شده

  • 8 قطعه
  • 113 دقیقه مدت کتاب
  • 3645 دریافت شده
نویسنده: محمد مجلسی
کارگردان: صادق بهرامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مردی که در اوج است و همه چیز دارد، راضی نیست و آرزوی بیشتر از اینها را دارد. او هم قصر می خواهد و هم عشقی که در آن قصر رویایی در کنارش باشد، اما شرط سازنده ی قصر داشتن یکی از این دو است و والی شهر ساختن قصری باشکوه را می پذیرد.

دکتر حامد در ویرانه ای خارج از شهر کتیبه ای را می یابد و داستان نوشته شده روی کتیبه را برای دوست و همکارش (کمال) نقل می کند. داستان از این قرار است که در زمانی پیش از این، زراسب (والی شهر) قصد دارد قصری بسازد که در شکوه بی همتا باشد و برای این کار زریر را که استاد بی‌ همتایی است، برمی گزیند؛ اما زریر پیشنهاد او را به شرط ازدواج با شیده قبول می کند و از زراسب می خواهد اجازه بدهد بعد از پایان کار با شیده ازدواج کند. زراسب خود شیفته ی شیده است، اما با مشاوره وزیرش تصمیم می گیرد به ظاهر خواسته ی او را بپذیرد، ولی درنهایت کاری کند تا او پایان کارش پایان زندگیش نیز باشد.

*******
راوی این کتاب محمد خواجوی‌ها (آذر 1307–28 بهمن 1385) ملقب به مانی تهیه کننده، بازیگر و دوبلور با سابقه سینمای ایران بوده است.

از ایرانصدا بشنوید

طمع گاه تا آنجا پیش می رود که دست انسان دست به جنایت بزند و تا نابودی دیگری پیش رود . اما برای بازگشت از راه خطا هیچگاه دیر نیست. این کتاب گویا با هنرمندی برخی از اساتید نمایش رادیو که برخی از آنها در قید حیات نیستند تهیه شده است / خاطر نشان می کنیم این اثر قبل از پیروزی انقلاب تهیه شده .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستان بسیار بسیار زیبای بود و صد برابر با صدای زیبای شما هنرمندان شنیدن آن لذت بخش تر است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا