display result search
منو
داستان فراموش شده

داستان فراموش شده

  • 8 قطعه
  • 113 دقیقه مدت کتاب
  • 6186 دریافت شده
نویسنده: محمد مجلسی
کارگردان: صادق بهرامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مردی که در اوج است و همه چیز دارد، راضی نیست و آرزوی بیشتر از اینها را دارد. او هم قصر می خواهد و هم عشقی که در آن قصر رویایی در کنارش باشد، اما شرط سازنده ی قصر داشتن یکی از این دو است و والی شهر ساختن قصری باشکوه را می پذیرد.

دکتر حامد در ویرانه ای خارج از شهر کتیبه ای را می یابد و داستان نوشته شده روی کتیبه را برای دوست و همکارش (کمال) نقل می کند. داستان از این قرار است که در زمانی پیش از این، زراسب (والی شهر) قصد دارد قصری بسازد که در شکوه بی همتا باشد و برای این کار زریر را که استاد بی‌ همتایی است، برمی گزیند؛ اما زریر پیشنهاد او را به شرط ازدواج با شیده قبول می کند و از زراسب می خواهد اجازه بدهد بعد از پایان کار با شیده ازدواج کند. زراسب خود شیفته ی شیده است، اما با مشاوره وزیرش تصمیم می گیرد به ظاهر خواسته ی او را بپذیرد، ولی درنهایت کاری کند تا او پایان کارش پایان زندگیش نیز باشد.

*******
راوی این کتاب محمد خواجوی‌ها (آذر 1307–28 بهمن 1385) ملقب به مانی تهیه کننده، بازیگر و دوبلور با سابقه سینمای ایران بوده است.

از ایرانصدا بشنوید

طمع گاه تا آنجا پیش می رود که دست انسان دست به جنایت بزند و تا نابودی دیگری پیش رود . اما برای بازگشت از راه خطا هیچگاه دیر نیست. این کتاب گویا با هنرمندی برخی از اساتید نمایش رادیو که برخی از آنها در قید حیات نیستند تهیه شده است / خاطر نشان می کنیم این اثر قبل از پیروزی انقلاب تهیه شده .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بالاخره یک نمایش با پایان روشن و آموزنده و تسکین بخش شنیدیم بهترین صدا و ایفای نقش هم متعلق به بازیگر نقش زریر بود
  • باسلام ضمن تشکر از زحمات تمامی عزیزان ولی در برخی موارد حس دوست داشتن و عاشقی رو نمیشد درست در بیان احساس زر اسب دریافت کرد گوبا فقط برای روخوانی یا تمرین دور خوانی ارائه روایت شده بود. در کل شخصیتشون گاهأ زیاد مقتدر، اتو کشیده و مقطوع الکلام بود. باتشکر مجدد
  • فکر کنم قدیمی بود ولی زیبا
  • بی نظیر بود. بخصوص صداهایی ماندگار و شاخص بود.
  • شخصیت‌پردازی در این اثر فوق‌العاده است. حتی منفی‌ترین کاراکترها که درام رو پیش می‌برند، مطلقاً سیاه نیستند. شرایط است که موجب بروز چنین اعمالی می‌شود بی‌آن‌که لزوماً آن شخصیت ذاتاً منفی باشد یا بشود.
  • داستان بسیار بسیار زیبای بود و صد برابر با صدای زیبای شما هنرمندان شنیدن آن لذت بخش تر است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا