display result search
منو
دونده

دونده

  • 4 قطعه
  • 66 دقیقه مدت کتاب
  • 707 دریافت شده
نویسنده: سامرست موآم
کارگردان: میکائیل شهرستانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«جک پولتی» با 11 زن ازدواج می‌کند و هنگام ازدواج با زن دوازدهم در دادگاه به پنج سال زندان محکوم می‌شود.

«ویلیام رودا» نویسنده سرشناسی است که برای تعطیلات به شهر ساحلی برایتون در انگلستان سفر کرده است. او در پلاز السوم سکونت دارد. ویلیام در پلاز با «سِر آرتور میبل» که در حال دویدن است آشنا می‌شود. سر آرتور یکی از اشراف بانفوذ لندن است که برای تعطیلات با همسر و برادرزاده‌اش به برایتون آمده است. ویلیام رودا متوجه می شود که لورا، برادرزاده سر آرتور، در جوانی نامزدش را به خاطر بی وفایی از دست داده و برای همین تا سن 54 سالگی تن به ازدواج نداده است. لورا هنوز هم با عمویش زندگی می کند.
ویلیام در کنار ساحل با مرد دیگری به نام «جک پولتی» آشنا می‌شود. جک مدعی است که زمانی مرد ثروتمندی بوده است؛ اما براثر بداقبالی به زندان افتاده و امروز تنها خاطره ای از زندگی گذشته‌اش باقی مانده است. پولتی پس از اندکی صحبت با او، از نویسنده درخواست می کند تا داستان پرماجرای زندگی اش را بنویسد و ...

از ایرانصدا بشنوید

سامرست موام نویسنده این کتاب جمله ی مشهوری دارد که می گوید:"فاجعه بزرگ انسان‌ها در هلاک نوع بشر نیست، در دست شستن از عشق ورزیدن است." و این اتفاقی ست که در این نمایش می توانیم بشنویم و با مردی آشنا شویم که برای رسیدن به پول و ثروت، اقدام به ازدواجهای متعدد می کند و خودش معتقد است که در ازای دریافت پول به همسرانش عشق می دهد ولی عمر این عشق برابر با مدت دوام ثروت زنهاست!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا