display result search
منو
در عمق آبها

در عمق آبها

  • 9 قطعه
  • 123 دقیقه مدت کتاب
  • 3024 دریافت شده
نویسنده: پیتر بنچلی
کارگردان: میکائیل شهرستانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
در سال 1943 کشتی گولیات در منطقه برمودا دچار طوفان می‌شود و در اعماق آبها فرو می‌رود. سالها بعد دو جوان به نام های «دیوید» و «گیل» برای پیدا کردن تکه هایی از کشتی غواصی می کنند و به گنج بزرگی دست می‌یابند.

در مرحله اول جست‌وجو، گیل و دیوید چیزی در اعماق آب‌ها پیدا نمی‌کنند، اما در غواصی‎های بعدی چند قاشق و چنگال به همراه یک آمپول پیدا می کنند. پس از تحقیق از آخرین بازمانده کشتی، متوجه می شوند که بار کشتی هزاران جعبه آمپول مرفین بوده است و دوباره به طمع به دست آوردن مال و ثروت به دریا می روند. در غواصی های بعد، آمپول‌های بیشتر و قطعات طلا پیدا می کنند و متوجه می‌شوند کشتی‌ای با بار طلا نیز آنجا غرق شده بود.
دو مرد سیاه‌پوش، گیل و دیوید را در راه بازگشت به هتلشان متوقف می‌کنند و به زور با خود می برند. در آنجا مردی به نام «هنری کلوشه» از آنها می‌خواهد برای او غواصی کنند و در صورت پیدا کردن آمپول‌ها، به آنها یک میلیون دلار می‌دهد.
به این ترتیب آنها هر روز طلا و آمپول های بیشتری پیدا می کنند. گیل و دیوید برای امنیت بیشتر، از هتل به خانه تریس، نفر سوم هم‌دست خودشان، می روند. تریس جواهرات و آمپول‌های پیداشده را در زیرزمین خانه خود پنهان می کند.
در غواصی روز بعد، گیل از حال می‌رود و پس از به‌هوش آمدن متوجه می‌شوند در کپسول هوای او گاز سمی وجود داشته است. پیدا کردن جواهرات و گردن‌بند و جست‌وجوی بیشتر در اعماق آبها، دوباره پای کروشه و افرادش را به محل آنها باز می‌کند. افراد کروشه به قایق آنها حمله می‌کنند و دویوید و دوستانش در زدوخوردی، چندین نفر را می کشند. شب‌هنگام دوباره، در خانه تریس، زمانی که آنها مشغول ساختن بمب در آشپزخانه بودند، به آنها حمله می‌شود.

*The Deep یک فیلم ماجراجویی در سال 1977 است که براساس رمان «پیتر بنچلی» است. کارگردان این فیلم eter Yates است و ستارگانی چون رابرت شاو، ژاکلین بیست و ... در آن بازی کرده‌اند.

از ایرانصدا بشنوید

این رمان براساس ملاقات بنچلی با تدی تاکر «غواص» و در حال نوشتن داستان برای National Geographic در سال 1976 نوشته شده است. بنچلی برای ساخت و نگارش فیلمی به همین نام، در سال 1977 همراه با تریسی کینان وین و تام منکیویچ همراه شد. این فیلم یکی از 10 فیلم برتر در ایالات متحده در سال 1977 بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا