display result search
منو
امام علی (ع) - ازدواج با فاطمه (س)

امام علی (ع) - ازدواج با فاطمه (س)

  • 5 قطعه
  • 69 دقیقه مدت کتاب
  • 4233 دریافت شده
نویسنده: سعید آل رسول
کارگردان: جلال مقامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
پس از هجرت پیامبر (ص) و خانواده ایشان به مدینه، تنها اتفاقی که می توانست خاطرات تلخ حوادث مکه را تسکین دهد، خبر پیوند مبارک دو ستاره آسمان عترت بود.

سفر به مدینه فرصت خوبی بود برای هم نشینی و هم صحبتی مادر گرامی امام علی (ع) و دختر پیامبر حضرت فاطمه (س) که در دل آرزوی پیوند این دو اولیای الهی را می پروراند. در همین اثنا عده‌ای از ثروتمندان مهاجر و انصار به خواستگاری دختر پیامبر رفتند، اما هر بار از ایشان جواب رد شنیدند؛ تا این که به تشویق همین عده امام علی (ع) به خواستگاری حضرت فاطمه (س) رفته و سرانجام این پیوند آسمانی به اذن خداوند متعال ممکن شد.

از ایرانصدا بشنوید

" از سرزمین نور" مجموعه ای فاخر و معنوی است که با نام پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) مزیّن شده و روایت زندگی امیرالمؤمنین (ع) را در بر می گیرد. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی این امام همام آشنا ساخته و گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را تصویر می کند، شنیدن روایت از دریچه صداهای ماندگاری همچون ژاله علو ، جلال مقامی، علی رضایی و احمد رسول زاده لطفی دوچندان دارد؛ چرا که این روایتگران بسان نقاشان زبردستی هستند که با طنین صدای خود پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی می بخشند. شنیدن این کتاب گویا خود به مانند نیایش و مراقبه ای الهی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیار عالی بود ممنون از زحمات شما عزیزان
  • خیلی خیلی ممنون دستتون دردنکنه
  • سلام.واقعا جالب بود.این روایتها میتونه ازدواج آسان رو در بین جوانان رواج بده.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا