منو
خانه تو

خانه تو

  • 1 قطعه
  • 42 دقیقه مدت کتاب
  • 267 دریافت شده
برشی از زندگی پدر تعزیه ایران میرزا کرم زمانی... داستان در زمان رضا خان اتفاق می افتد عده از اردبیل به سمت قزوین می روند تا در یکی از روستاهای قزوین تعزیه برگزار کنند. این نمایش رادیویی با همکاری مراکز صداوسیمای اردبیل و قزوین تولید شده است

نمایش رادیویی خانه‌تو؛ هدف آشنایی شنوندگان با قرابت‌های فرهنگی بین قزوین و اردبیل در تعزیه بر اساس زندگی میرزاکرم زمانی پدر تعزیه ایران که در روستای بکندی قزوین سکونت دارد تولید شد.
این نمایش رادیویی داستان گروهی تعزیه خوان را روایت می‌کند که برای تکمیل نسخه‌های ترکی تعزیه از اردبیل به قزوین سفر می‌کنند.

از ایرانصدا بشنوید

تعزیه‌خوانی به معنای عزاداری و سوگواری است که یک بخشی از شبیه‌خوانی را شامل می‌شود شاید بهتر بود به‌جای تعزیه، شبیه‌خوانی می‌کردیم چرا که شبیه‌خوانی را می‌توان در 325 روز سال برگزار کرد. یعنی ما می‌توانستیم برای تمام داستان‌های زندگی ائمه شبیه‌خوانی داشته باشیم که به دلیل از بین رفتن شبیه‌خوان‌های قدیمی و نپرداختن به این هنر و نداشتن خواننده پس از آنها شبیه‌خوانی مغفول مانده و تنها به تعزیه‌خوانی محدود شده است.حال پیشنهاد می‌کنیم داستان نمایشی خانه تو که روایت پدر تعزیه ایران است را بشنوید و امیدواریم لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا