منو
وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا دزدید

وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا دزدید

  • 8 قطعه
  • 132 دقیقه مدت کتاب
  • 923 دریافت شده
رمان «وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا دزدید» (When Hitler stole pink rabbit) خاطراتِ کودکی خانم «جودیت کِر / Judith Ker» نویسنده و تصویرگر کودک و نوجوان‌ است.

درباره‌ی کتاب
آنا (جودیت)، دختر نه ساله‌ی خانواده‌ی کر، راوی داستان است. در زمستان 1933، قبل از انتخابات نخست‌وزیری آلمان، پدر آنا از طریق تلفن متوجه می‌شود که احتمال برنده شدن هیتلر در انتخابات بالاست و همچنین پلیس در پی توقیف گذرنامه‌‌ی آقای کر است. آقای کر مخالف و منتقد سرسخت هیتلر و حزب نازی نیز بوده است؛ ازاین‌رو جان خانواده‌اش در خطر است.

درباره‌ی نویسنده
جودیت کر، دختر آلفرد کر، مقاله‌نویس و منتقد ادبی است. آلفرد کر با نفوذ بالایی که داشته در سال 1933 (قبل از به قدرت رسیدن هیتلر) متوجه می‌شود که پلیس آلمان در پی توقیف گذرنامه‌اش است؛ پس به پراگ فرار می‌کند. پس از چند روز خانواده‌اش در زوریخ به او می‌پیوندند.
بعد از انتخابات آلمان در زمستان 1933 و به قدرت رسیدن هیتلر، آلفرد کر و خانواده‌اش تهدید به مرگ می‌شوند. خانواده‌ی کر ابتدا در زوریخ، سپس پاریس و بعد لندن پناهنده شدند. این رمان سرگذشت و خاطرات پناهندگی خانواده است که جودیت کر در سال 2014 در لندن به چاپ رساند. در این رمان از اسم‌های مستعار استفاده شده و نامی از خانم جولیا کر (مادر جودیت کر) و آقای آلفرد کر آورده نشده است.

* کتاب:
When Hitler stole pink rabbit
Originally published: 1971
Author: Judith Kerr
Genre: Fiction
Original language: English
Adaptations: When Hitler Stole Pink Rabbit (2019)

*فیلم:
When Hitler stole pink rabbit
Release date: December 25, 2019 (Germany)
Director: Caroline Link
Language: German
Distributed by: Warner Bros. Pictures
Adapted from: When Hitler Stole Pink Rabbit
Production companies: Sommerhaus

از ایرانصدا بشنوید

این رمان گزنده و پرتعلیق که براساس داستان جذاب و واقعی زندگی نویسنده شکل گرفته، بیش از چهل سال در زمره‌ی برترین آثار ادبی کودک و نوجوان دنیا قرار داشته است. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا