منو
گره در هم پیچیده

گره در هم پیچیده

  • 10 قطعه
  • 175 دقیقه مدت کتاب
  • 1712 دریافت شده
نویسنده: لیسا گراف
راوی: بهجت توجه
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
این کتاب روایت زندگی دختر یتیم یازده‌‌ساله‌ای‌ است که توانایی شگفت‌‌انگیزی در پختن کیک دارد. اما او از بازی‌های سرنوشت که از لحظه‌ی تولد سر راهش گذاشته شده، بی‌‌خبر است.

درباره‌ی کتاب
در دنیای داستان، هر شخصیت از توانایی خاصی بهره‌‌مند است. در این میان دختری یازده ساله و یتیم به نام «کدی» استعداد شگفت‌‌انگیزی در پختن کیک دارد. کدی نادانسته از لحظه‌‌ی تولدش، در مسیر سفری اسرارآمیز قرار گرفته است. دست سرنوشت، او را به‌‌سوی چیزهای عجیبی راهنمایی می‌کند: یک فروشگاه بزرگ اسباب و وسایل گم‌‌شده، یک دستور پخت قدیمی، گروهی از بچه‌‌ها که به‌‌دنبال استعداد خود هستند و یک دزدِ استعدادها که زندگی کدی را برای همیشه تغییر می‌دهد. با این حال، کلید بازگشایی گذشته‌‌ی کدی و داستان چگونگی یتیم شدن او درونِ این رویارویی‌‌ها پنهان شده است.

درباره‌ی نویسنده
«لیسا گراف»، نویسنده‌‌ی آمریکایی کتاب‌های کودک نوجوان، در سال 1981 در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او اولین داستانش، «قوی‌ترین گل»، را در هشت‌‌سالگی نوشت. پس از آن مسیرش به سمت علوم و ریاضی تغییر پیدا کرد، اما از نوشتن داستان دست نکشید. در دوره‌‌ی دانشگاه، به راهنمایی استاد زبان ایتالیایی‌اش، داستان‌نویسی را به عنوان شغل خود برگزید. لیسا گراف پس از آن در رشته‌‌ی نویسندگی خلاق برای کودکان از «نیو اسکول یونیورسیتی» فارغ‌التحصیل شد. وی پیش از آنکه به نویسنده‌ای تمام‌وقت مبدل شود، برای مدتی به‌عنوان دستیار ویراستار مشغول به کار شد. او اکنون در ایالت پنسیلوانیا زندگی می‌کند.
گراف برای داستان‌های خود در چهل جایزه‌‌ی مختلف نامزد شده است. همچنین بارها و بارها کتاب‌های او در فهرست بهترین کتاب‌های سال در نظرسنجی‌های گوناگون قرار گرفته است. «گره در هم پیچیده» در سال 2013 نامزد جایزه‌‌ی ملی کتاب آمریکا شد. همچنین در همان سال این کتاب در فهرست بهترین کتاب‌های سایت آمازون قرار گرفت.

*کتاب:
A Tangle of Knots
Originally published: February 5, 2013
Author: Lisa Graff
Genre: Fantasy Fiction

از ایرانصدا بشنوید

در این کتاب در هم تنیدگی ماجرای اصلی با ماجراهای فرعیِ بسیاری که برای شخصیت‌های متعدد داستان رخ می‌دهد، تعلیق‌های پیاپی برای خواننده ایجاد می‌کند که همین موضوع این کتاب را برای مخاطب جذاب‌تر و شنیدنی‌تر می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا