منو
آسمان تغییر می‌کند

آسمان تغییر می‌کند

  • 13 قطعه
  • 224 دقیقه مدت کتاب
  • 1608 دریافت شده
نویسنده: زو ینی
راوی: سیما رستگاران
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
بوته‌‌ی گل سرخ قبل از اینکه اسباب‌کشی کنند آن‌جا بود. حتماً کسی سال‌ها پیش آن را کاشته بود. شاید آن‌موقع فقط بوته‌‌ی کوچکی بوده و صاحبش هرگز شکوفاشدنش را ندیده باشد... .

بوته‌ی گل سرخ با گل ساعتی درهم تنیده بود. گل رز هم بالا کشیده بود و تقریباً تمام دیوار آجری پشت باغ را پوشانده بود. گل‌های اسکارلت و بنفش هم بسیار ظریف و شکننده بودند و کلئر از این‌همه زیبایی که در حیاط پشت خانه‌ی کوچک و تاریک یک‌جا جمع شده بودند، شگفت‌زده بود. اما کاری از دستش برنمی‌آمد، جز اینکه کمی صبر کند و بعد بوته‌های گل رز را با قیچی باغبانی قطع کند. انگار حس موهوم و خاصی داشت. مثل موقعی که هنگام پیاده‌روی، ساقه‌ی ارکیده را چیده بود و تا به خانه برسد، گل بیچاره پژمرده شده بود. چرا باید این کار را می‌کرد؟ همین که نگاهش می‌کرد کافی نبود؟ اما این‌بار گل‌ها را برای خودش نمی‌خواست.
کلئر به آسمان آبی و شفاف نگاه کرد و رد هواپیمایی را که بر فراز آسمان لندن می‌گذشت، دنبال کرد. فکر کرد چقدر امسال زود گذشته است و چقدر روزگار عادی به نظر می‌رسد و به‌آسانی تراژدی‌هایش را پنهان می‌کرد. در همین حین آنتونی از آشپزخانه فریاد زد: «بریم؟ تمام روز وقت ندارم صبر کنم!» کلئر لبخند زد، خوب می‌دانست وقتی آنتونی ظاهراً کار خیلی مهمی دارد، فقط می‌خواهد سر وقت به مسابقه برسد. در جواب آنتونی گفت: «مجبور نیستی با من بیایی، خودم هم می‌توانم بروم.» آنتونی حتی جواب نداد و در عوض به‌سرعت از خانه خارج شد.
***
«آسمان تغییر می کند» نام رمانی از «زو ینی»، نویسنده‌ی جوان و پرکار سوئیسی است. او متولد 1974 در شهر بازل است. اولین رمان وی، «اتاق گرده‌افشانی»، در سال 1997 در آلمان منتشر شد و جایگاه «پرفروش‌ترین نویسنده‌‌ی سوئیسی» را برای وی به ارمغان آورد.
این کتاب علاوه بر این‌که به بیست‌وهفت زبان ترجمه شده، نظر منتقدان بسیاری را نیز به خود جلب کرده‌ است. آسمان تغییر می‌کند اولین اثر زو ینی به زبان انگلیسی است.

*کتاب:(1997)The sky is changing

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «آسمان تغییر می‌کند»، با درون‌مایه‌ای اجتماعی - سیاسی، تحولات روحی و روانی یک زن مدرن در جامعه‌ی اروپایی را بررسی می‌‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستان زیبا و روان بود ممنون از اجرای دلنشین سرکا خانم رستگاران .
  • صدای راوی خوب بود ولی خیلی تند تند روایت میکرد
  • داستان بسیار زیبا و دلنشینی بود. بسیار زیبا هم روایت شد ممنون. (ر_قاین)
  • چقددد بی محتوا

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا