منو
قهرمان عصر ما

قهرمان عصر ما

  • 7 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 507 دریافت شده
در این رمان، نویسنده به شکل واقع‌‌گرایانه یکی از افراد جوان هم‌عصر خود را به تصویر می‌کشد که پس از شکست قیام دیکابریست‌ها دچار سرگشتگی و ناامیدی شده و این ناامیدی او را به‌‌سوی تکبر و خودخواهی بی‌حدوحصری سوق می‌دهد.

راوی داستان، «میخائیل لرمانتوف»(خود نویسنده)، از تفلیس، پایخت گرجستان، به‌سوی «استاو روپول» در حرکت است. او در این مسیر کوهستانی با هم‌‎سفری روبه‌رو می‌شود که حدوداً 50ساله است و پالتویی نظامی بر تن و کلاهی چرک بر سر دارد. نامش «ماکسیم ماکسیمیچ» است و پنج سال پیش، در پادگان ترک، در منطقه‌ای بین داغستان و گرجستان خدمت می‌کرد.
آشنایی دو هم‌سفر به دوستی می‌انجامد و ماکسیم ماکسیمیچ، بنابه اصرار وی، از گذشته‌های خویش سخن به میان می‌آورد. او از افسری نام می‌برد به نام «پچورین» که تازه پا به این پادگان نهاده بود تا زیر نظر او خدمت کند، اما...

از ایرانصدا بشنوید

«قهرمان عصر ما» نمودارِ همه‌ی زشتی‌ها و پلیدی‌های دوران ما است؛ زشتی‌هایی که درحال افزایش است. شاید بگویید که محال است شخصی این همه بد باشد، ولى من مى‌گویم اگر شما امکان وجود نابه‌‌کاران را در تراژدى‌ها و رمان‌ها باور کرده‌اید، چرا در حقیقت وجود آن شک دارید؟

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا