منو
کوه جادو

کوه جادو

  • 8 قطعه
  • 176 دقیقه مدت کتاب
  • 1404 دریافت شده
نویسنده: توماس مان
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«هانس کاستورپ» جوانِ بورژوازاده‌ای است که برای اقامت چندروزه نزد پسرخاله‌ی خود «یوآخیم» می‌رود. یوآخیم در آسایشگاه «شاتس آلپ» در داووس بستری است.

کوه جادو (به آلمانی: Der Zauberberg) رمانی از توماس مان، نویسنده‌ی آلمانی، است که در سال 1924 انتشار یافت و در سال 1929 جایزه‌ی ادبی نوبل را برای نویسنده به ارمغان آورد.
«توماس مان» در این رُمان نیز، چنان‌که در بودنبروکها (زوال یک خاندان) می‌بینیم، اگر نه به یک مکان هانسایی، دست‌‌کم به یک قهرمان ایالت هانسایی بازمی‌گردد. همین که کاستورپ در معرض فضای مرگ‌آلودِ آسایشگاه قرار می‌گیرد، احساس می‌کند یا می‌پندارد که خود نیز بیمار است و هفت سال در آنجا می‌ماند تا زمانی که جنگ جهانی 1914 میلادی او را از رؤیا بیرون می‌کشد و با خشونت به میدان‌های نبردِ جنگِ جهانیِ اوّل می‌برد.
در این رمانِ نمایشی می‌توان شش خصلت یا شش موضوع اساسی یافت: نخست اینکه، نویسنده سبکی ناتورالیستی به کار می‌برد که به‌ویژه در توصیفاتش بسیار دقیق است، به این معنی که تسلیم میل خود به مسائل مربوط به بیماری می‌شود ولی بر سر تحلیل فرتوتیها و احتضارها درنگ بسیار می‌کند.

*کتاب:(1924)Der Zauberberg

*شنوندگان گرامی، به‌سبب اینکه قسمت پنجم داستان کوه جادو در آرشیو موجود نیست، خلاصه‌ای از آن را برای شما در نظر گرفته‌ایم. امیدوارم لذت ببرید.

****شنونده گرامی، پیشاپیش از کیفیت پایین و اشکالات جزئی برخی از بخش‌های نمایش پوزش می‌طلبیم.****

از ایرانصدا بشنوید

رمان نمایشی «کوه جادو»، شاه‌‌کاری بی‌‌چون‌وچرا از «توماس مان» است که سبک‌‌های متعددی را دربرمی‌گیرد: کلاسیک و درعین‌حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنّتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم‌تر] رمان نمایشی دل‌‌خواه که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی‌گذارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • چه حضی بردیم بی نظیر بود، اجرای متفاوت محمد عمرانی اجرای پرقدرت اکبر زنجانپور و روانشاد آقالو. دم همتون گرم و پرتوان. 🙏🙏🙏❤️🌹
  • فکر میکنم سانسور زیادی داشته . درکل بد نبود ولی خیلی جالب هم نبود
  • ب نظر من هیچ چیز خاصی نداشت در حد و اندازه اسم کتاب و بازیگرانش نبود(v)
  • بسیاااااااار عالی .سپاس. مینا
  • عالی 🎈🎈🎈

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا