منو
قوی ترین شریک جرم

قوی ترین شریک جرم

 • 10 قطعه
 • 312 دقیقه مدت کتاب
 • 995 دریافت شده
کتاب «قوی‌ترین شریک جرم» نوشته‌ی «مارین ویلمسه» و ترجمه‌ی «محمدعلی خرمی» مواضع جانب‌دارانه‌ی آمریکا در جنگ ایران و عراق را بررسی می‌کند.


درباره‌ی کتاب قوی‌ترین شریک جرم
آثار بسیاری درباره‌ی جنگ بین ایران و عراق نوشته شده است. اما در این آثار توجهی به نقش جانب‌دارانه‌ی آمریکا در موضع‌گیری‌های سیاسی و ... نشده است.
«مارین ویلمسه»، پس از جست‌‌وجوی بسیار، به کتابی دست یافت که درباره‌ی نقش آمریکا در جنگ ایران و عراق، به تفصیل، توضیح داده بود. او بر همین اساس کتاب قوی‌ترین شریک جرم را نوشت و در آن موضوعات مختلف، ازجمله مداخله‌ی آمریکا در منطقه، کمک‌های پنهانی به عراق و ... را بررسی و تشریح کرد.

در بخشی از این کتاب آمده‌ است:
«زمانی‌که کاخ سفید به این نتیجه رسید که حفظ منافعش در گروِ شکست‌‌نخوردنِ عراق است، روابط سیاسی دوستانه‌ای میان آمریکا و عراق برقرار شد و بخشی از این روابط نیز آشکار شد، زیرا این روابط را از یک‌سو نمی‌شد پنهان کرد و از سوی دیگر، آشکار کردن آن به‌‌مثابه یک عامل بازدارنده برای ایران محسوب می‌شد. بخش عمده‌ای از چگونگی روند نزدیک‌تر شدن روابط دوستانه‌‌ی عراق و آمریکا همچنان پنهان مانده‌است، اما اکنون با افشای برخی نامه‌ها و خط‌‌‌‌‌ ‌مشی‌های سیاسی، این بخش را نیز می‌توان برملا کرد.»

فهرست:
تاریخچه‌ی منازعه
مداخله‌ی آمریکا در منطقه
جانب‌داری آشکار
کمک‌های پنهان، عراق گیت
برنامه‌ی مخفی، ایران گیت
اقدام نهایی
تیجه‌گیری
منابع و یادداشت‌ها
فهرست نقشه‌ها
***

از ایرانصدا بشنوید

مترجم این اثر معتقد است که این کتاب یکی از معدود کتاب‌هایی است که در غرب با نگاهی نسبتاً منصفانه و محققانه درباره‌‌ی جنگ ایران و عراق نوشته شده‌ است. هرچند نویسنده همه‌ی وقایع و رویدادهای جنگ را تحلیل نمی‌کند، اما سیاست و عملکرد آمریکا را در این جنگ به‌طور نسبتاً دقیق بررسی و تحولات جنگ را پیگیری می‌کند. از علاقه‌مندان به موضوعات تاریخی، به‌ویژه تاریخ معاصر ایران، دعوت می‌کنم این کتاب جذاب را بشنوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • اخیرا کتابهایی صوتی ای که روزانه منتشر میکنید تعداد زیادیش کتابهای سیاسیه. قبلا اینجوری نبود. تعدادش خیلی کمتر بود. اگر به تعداد کسانی که فایل رو دریافت کردن نگاه کنید متوجه میشید مخاطب اینجور کارها خیلی کمه. من چند روز یه بار میام ببینم چیز جدید خوب چی گذاشتین و بعد ... چرا به مخاطب هاتون اهمیت نمیدین؟
 • کاربر مهمان
  اخیرا کتابهایی صوتی ای که روزانه منتشر میکنید تعداد زیادیش کتابهای سیاسیه. قبلا اینجوری نبود. تعدادش خیلی کمتر بود. اگر به تعداد کسانی که فایل رو دریافت کردن نگاه کنید متوجه میشید مخاطب اینجور کارها خیلی کمه. من چند روز یه بار میام ببینم چیز جدید خوب چی گذاشتین و بعد ... چرا به مخاطب هاتون اهمیت نمیدین؟
  سلام و ادب ممنون از ابراز نظرتون بهرحال این پایگاه تمام نظرات و سلایق را باید در خود جای دهد.ولو صرفا برای یک نفر . اما اگر منصفانه نگاه کنید کماکان در موضوعات گوناگون کتاب تقدیم محضرتون میشه
 • کو پس بقیه نظرات؟؟؟؟ها ها ها
 • مرگ بر سیم های خاردار و کشتزارهای مین مرگ بر گورهای دسته جمعی و بند های انفرادی زمین مرگ بر بریدن نفس .. مرگ بر قفس .. مرگ بر شکوه خارو خس .. مرگ بر هوس .. مرگ بر حقوق بی بشر .. مرگ بر تبر ..شراره های شر مرگ بر سفارت شنود مرگ بر کودتای دود … زنده باد زندگی او … زنده باد زندگی من ، تو ، ما … یک کلام مرگ بر آمریکا
 • مرگ بر امریکا ومتحدانش در جنگ عراق علیه ایران مرگ بر عراقی که هرگز برادر ما نخواهد
 • شعار هنیشگی ما مرگ بر امریکاست تا دنیا دنیاس

تصاویر

کتاب گویا