منو
خانواده سوئیسی رابینسون

خانواده سوئیسی رابینسون

  • 6 قطعه
  • 88 دقیقه مدت کتاب
  • 2216 دریافت شده
کتاب «خانواده‌ی سوئیسی رابینسون» نوشته‌ی «یوهان دیوید وایس» (Johann David Wyss) نخستین‌بار در سال 1812 در آلمان منتشر شد.

این رمان، داستانِ هیجان‌انگیزِ خانواده‌ای سوئیسی است که کشتی‌شان‌ دچار طوفان می‌شود و سر از جزیره‌ای دورافتاده و ناشناخته درمی‌آورند که هیچ انسانی در آنجا زندگی نمی‌کند و از آن خبر ندارد. خانواده‌ی رابینسون که کشتی‌شان را از دست داده‌اند، هیچ راه برگشتی ندارند. آنها مجبور می‌شوند در همان جزیره برای خودشان خانه‌ای بسازند و راهی برای ادامه‌ی زندگی پیدا کنند. آنها با تلاش برای بنای یک زندگی تازه، به توانایی‌های پنهانِ خود پی می‌برند و در سایه‌ی عشق و علاقه به یک‌دیگر، زندگی برایشان معنا و مفهوم تازه‌ای پیدا می‌کند.
گفته می‌شود منبعِ الهام این کتاب، داستان مشهور «رابینسون کروزوئه» نوشته‌‌ی «دانیل دفو» است. اما هدف اصلی وایس از نوشتن این رمان درواقع آموزش اصول و ارزش‌های اخلاقی و استفاده‌‌ی درست از طبیعت به فرزندانش بود. دیدگاه وایس درباره‌‌ی آموزش، مطابق با آموزه‌های ژان ژاک روسو است و درس‌هایی اخلاقی مانند عشق و علاقه، همکاری، صرفه‌جویی و ... در جای‌جای داستان به چشم می‌خورد.

از ایرانصدا بشنوید

دیدگاه وایس درباره‌‌ی آموزش، مطابق با آموزه‌های «ژان ژاک روسو» است و درس‌هایی اخلاقی مثل عشق و علاقه، همکاری و صرفه‌جویی در جای‌‌جای داستان به چشم می‌خورد. پیشنهاد می‌کنم با توجه به این توضیحات، این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا