منو
خنده فروخته شده

خنده فروخته شده

  • 7 قطعه
  • 159 دقیقه مدت کتاب
  • 2667 دریافت شده
نویسنده: جیمز کروس
کارگردان: میکائیل شهرستانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«تیم تالر» پس از معامله‌‌ی خنده‌‌ی خود به بارون، به ثروت فراوانی دست می‌‌یابد. اما تیم با مشکلات بسیاری در محل زندگی خود روبه‌‌رو می‌شود. پس تصمیم می‌‌گیرد، به همراه دوستش، سفر با کشتی را آغاز کند.

«تیم تالر» یا «خنده‌‌ی فروخته‌شده» یک داستان برای کودکان است که «جیمز کروس»، نویسنده‌‌ی آلمانی، نوشته‌ است.
دایرةالمعارف ادبیات کودکان آکسفورد از آن به عنوان بهترین اثر کودکانه‌‌ی کروس یاد می‌کند. «تیم تالر» داستان پسری را روایت می‌کند که خنده‌‌ی دل‌‌ربای خود را با فردی مرموز و اهریمنی به نام «بارون» در ازای برنده‌‌شدن در همه‌‌ی شرط‌بندی‌ها معامله می‌کند. پس از آن پسر مجبور می‌شود برای پس‌‌گرفتنِ خنده‌‌ی خود چهار سال تلاش کند.
با اقتباس از این داستان محبوب، یک مینی‌‌سریال 13 قسمتی آلمانی برای کودکان، در سال 1979، ساخته شد. همین‌طور یک فیلم موزیکال تلویزیونی دو قسمتی نیز براساس این داستان ساخته شد.
در سال 2002 نیز در یک انیمیشن تلویزیونی آلمانی از این داستان اقتباس شد و یک فیلم سینمایی آلمانی دیگر هم با اقتباس‌‌ از این داستان در سال 2017 ساخته شد.
*کتاب:
(Timm Thaler oder Das verkaufte Lachen (1962
*فیلم:
(2017 )Timm Thaler oder Das verkaufte Lachen

از ایرانصدا بشنوید

دایرةالمعارف ادبیات کودکان آکسفورد از این داستان به‌‌عنوان بهترین اثر کودکانه‌‌‌‌ی کروس یاد می‌‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این ماجرایِ جذّاب را بشنوید و لذّت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا