منو
یکی از ما دروغ می گوید

یکی از ما دروغ می گوید

  • 11 قطعه
  • 155 دقیقه مدت کتاب
  • 3891 دریافت شده
این کتاب روایت‌کننده‌ی مرگ عجیب و مرموز پسری در یکی از کالج‌های آمریکاست.

در این رمان با پنج شخصیت متفاوت روبه‌رو هستیم:
«سایمون»، پسری افسرده که انتقام خود را نه به صورت رودررو، بلکه با خنجرزدن از پشت و افشای حقایق زندگی دیگران، از آنها می‌گیرد.
«ادلاین یا ادی»، دختری بلوند و ریزنقش که زیر سایه‌ی دوستش، جیک، عملاً از خود صدایی ندارد و مثل عروسک خیمه‌شب‌بازی در دستان جیک به بازی درمی‌آید و رازی در سینه دارد که بیش از هر چیز، مطلع شدن جیک از آن، او را به وحشت می‌اندازد.
«کوپر»، وزرشکاری معروف با آینده‌ای تضمین‌شده و پیشنهادها و بورسیه‌هایی چشم‌گیر برای آینده ورزشی‌اش. او نیز رازی ترسناک را در سینه حمل می‌کند و علاوه بر دیگران، به خود نیز دروغ می‌گوید و می‌داند افشای این راز آینده‌اش را تباه خواهد کرد.
«برانوین»، دختری باهوش، بااستعداد و مطرح در مدرسه است؛ کسی که به‌جای خواهر سرطانی خود نیز سعی کرده بدرخشد و مادر و پدرش را راضی نگه دارد. او نیز بار سنگین رازی را بر دوش می‌کشد که شاید نه‌تنها آینده‌ی خود که اعتبار خانوادگی‌شان را نیز زیر سؤال ببرد.
و سرانجام «نیت»، پسری تنها، از لحاظ اجتماعی و خانوادگی آسیب‌دیده، با پدر و مادری معتاد که با ظاهری جذاب، دل نیمی از دختران کالج را ربوده است. او نیز رازی تیره در سینه دارد و در صورت آشکارشدنش، شاید بیش از دیگران به دردسر بیفتد.
در طی افشاشدن هر یک از این رازها و اتفاقاتی که از پسِ آنها رخ می‌دهد، جای ریشه‌دواندن چیزی نوید‌بخش خالی است. در بین این زشتی‌های درهم و برهم، دوستیِ محکم و ماندگاری که بین این چهار نفر شکل می‌گیرد، امری بدیهی و لذت‌بخش است.

*کتاب:
One of Us Is Lying(2017)
*مینی سریال:
One of Us Is Lying(2020)

از ایرانصدا بشنوید

شاید کتاب «یکی از ما دروغ می‌گوید» در حدّ برخی از ابررمان‌های جنایی شما را هیجان‌زده نکند؛ امّا تب‌وتابی که برای سردرآوردن از ماجرا در وجودتان شکل می‌گیرد، لذّتی شیرین را برایتان به همراه دارد و قطعاً داستانش به یادتان خواهد ماند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا