منو
پیامی از گذشته

پیامی از گذشته

 • 7 قطعه
 • 165 دقیقه مدت کتاب
 • 7355 دریافت شده
نویسنده: جیمز ردفیلد
کارگردان: خسرو فرخزادی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در این داستان، بینش‌های نه‌گانه «پیشگویی آسمانی» دوره و تشریح می‌شود و نویسنده در کتاب دیگری بصیرت دهم را فاش می‌کند.

«جیمز» از طریقِ دوست خود «چارلین» در جریان کشفِ کتابی باستانی قرار گرفت که درقالبِ نُه مکاشفه برای دوران معاصر، دست به پیش‌بینی‌های جالبی زده بود. چارلین شرح می‌دهد که مکاشفه‌ی اوّل به بررسی هم‌زمانیِ رخ‌دادهایی می‌پردازد که ظاهراً برحسب تصادف روی می‌دهند؛ اما درواقع در زندگی ما نقش نشانه و راهنما را دارند.
جیمز شیفته‌ی ماجرا می‌شود و به «پرو» سفر می‌کند؛ اما این سفر برایش سفری پرماجرا می‌شود. در هواپیما با «دابسن» آشنا می‌شود که دومین مکاشفه را برایش بازگو می‌کند.
در پرو، جیمز با «ویل» آشنا می‌شود که جزو اولین کسانی است که به نسخه‌ی کتابِ خطّی دست‌رسی پیدا کرده است. جیمز با او همراه می‌شود و به املاک «ویلسته» می‌رود.
در آنجا او با سومین مکاشفه آشنا می‌شود که به شرحِ مقوله‌ی انرژی می‌پردازد. پس از آن، او به سمت شمال کشور به راه می‌افتد. سپس او با «پدر سانچز» برخورد می‌کند و کشیش او را به صومعه‌ی خودش می‌برد.
در همین حین او با چهارمین مکاشفه آشنا می‌شود که شرح کشمکش‌های انسان‌ها در کسب انرژی حیاتی است.
او مکاشفه‌ی پنجم را هم یاد می‌گیرد که درباره‌ی منشِ افراد در زندگی است.
«پدر کارل»، دوست پدر سانچز، ششمین مکاشفه را تشریح می‌کند و طبقه‌بندیِ نوع انسان را بیان می‌دارد.
جیمز، قبل از اینکه از پدر کارل جدا شود، با هفتمین و هشتمین مکاشفه هم آشنا می‌شود. هفتمین مکاشفه گوش‌زد می‌کند که در روندِ حیات، انسان باید گوش‌به‌زنگِ حوادث باشد تا در هر لحظه پاسخ مثبت سؤالات خود را از جهان پیرامون کسب کند و هشتمین مکاشفه درباره‌ی شیوه‌ی روابط انسانی است.
پس از آن، جیمز به‌دنبالِ مکاشفه‌ی نهم، از آن دو کشیش جدا می‌شود و به سمت شمال می‌رود.

*درباره‌ی کتاب:
کتاب «پیشگویی آسمانی»، جلد اول از مجموعه چهار جلدی «پیشگویی سلستین» (1993) است و داستان آن درباره‌ی کتیبه‌ای مربوط به قرن ششم پیش از میلاد است که به تازگی کشف شده است و مطالب خاص و شگفت‌انگیزی درباره‌ی «آگاهی» و «تعالی روح» عنوان می‌کند.
متن کتاب در زمینه‌ی «هستی‌شناسی»، یکی از جدیدترین و پیچیده‌ترین علومی است که تاکنون پیدا شده و تجربه‌ها و اندیشه‌های فعلی را درباره‌ی گرایش معنوی که در سیاره‌ی ما درحال وقوع است، به ترتیب زمانی ثبت و فهرست می کند.
این کتاب دربرگیرنده‌ی اسراری است که درحال دگرگون کردنِ جهان است. این اثر، با توسل به تعالیم خردمندانه‌ی یک دست‌نوشته‌ی پرویی، به شما می‌آموزد که از هم‌اکنون بین وقایع زندگی خود ارتباط برقرار کنید و این امکان را می‌دهد تا رخ‌دادهای آینده‌ی خود را ببینید!
این کتاب نخستین بار در کتاب‌فروشی‌های کوچک آمریکا عرضه شد و سپس دست‌به‌دست گشت و از زمان انتشار تاکنون، بیش از 23 میلیون نسخه فروش داشته است؛ بنابراین به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ تبدیل شده است.
عنوان انگلیسی کتاب «The Celestine Prophecy» است. اسم Prophecy معناهای پیش‌گویی، غیب‌گویی، نبوت، رسالت و ابلاغ را دربرمی‌گیرد. Celestine نیز در در لغت‌نامه‌ی بزرگ وبستر، به دو معنای «بلورهای سولفات استرونیوم» و همچنین «فرقه‌ای که توسط پاپ سلستین پنجم در سده سیزدهم میلادی بنیان گذاشته شد»، آورده شده است.
اما در این کتاب، نام خرابه‌هایی در کشور پرو ذکر شده است که «کتیبه» داستان در آن کشف می‌شود. با توجه به توضیحات بالا و همچنین موضوع کتاب، نزدیک‌ترین ترجمه‌ی فارسی می‌تواند «پیشگویی سلستین» باشد.
اما در برخی ترجمه‌ها، عنوان کتاب متأسفانه به غلط، «پیشگویی آسمانی» ترجمه شده است و علت آن اشتباه گرفتن واژه Celestine با Celestial (به فارسی: آسمانی) است.

*درباره‌ی نویسنده:
جیمز ردفیلد (متولد 19 مارس 1950) نویسنده، مدّرس، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی است. ردفیلد در یک منطقه‌ی روستایی در نزدیکی «بیرمنگام» آلاباما بزرگ شد. وی در نوجوانی به مطالعه‌ی فلسفه‌های شرقی، ازجمله «تائوییسم و ذن» پرداخت و به تحصیل در رشته‌ی جامعه‌شناسی در دانشگاه آبرن مشغول شد.
او پس از دریافتِ مدرک کارشناسی ارشد در مشاوره، بیش از 15 سال از زندگی‌اش را به‌عنوان یک درمانگر، پیش نوجوانان آزاردیده گذراند.
در سال 1989 علاقه‌ی خود را در روان‌شناسیِ تعاملی، به فلسفه‌های شرقی و غربی، علم، عقیده به آخرت، بوم‌شناسی، تاریخ و عرفان دنبال کرد.
مهم‌ترین آثار او عبارت‌اند از: راهنمای عملی پیش‌گویی آسمانی، دهمین مکاشفه یا پیش‌گویی آسمانی: بصیرت دهم، راز شامبالا.

*اقتباس‌ها:
«پیش‌گویی سلستین» یا همان «پیش‌گویی آسمانی»، فیلمی آمریکایی محصول سال 2006، به کارگردانی «آرماند ماسترویانی» و با بازی «متیو ساتل»، «توماس کرتشمان» و «سارا وین کالیز» است.
این فیلم براساس رمان پرفروش جیمز ردفیلد به همین نام ساخته شده است. ردفیلد انتظار موفقیت فیلم را داشت و درنهایت با استقبال گسترده‌ی منتقدان و با موفقیت در گیشه مواجه شد و به مجموع فروش جهانی 1.5 میلیون دلار دست یافت.

*کتاب:
The Celestine Prophecy(1993)
فیلم:
The Celestine Prophecy(2006)

از ایرانصدا بشنوید

داستان این کتاب گویا، یک ماجرا و کشف تکان‌دهنده است. راهنمایی قدرتمند که به ادراک روشن شما از علت موقعیت کنونی‌تان در زندگی می‌انجامد و با انرژی و امیدی نو شما را در مسیر حرکتتان به سوی فردا هدایت می‌کند. کتابی که فقط یکبار در زندگی به آن بر می‌خورید اما زندگیتان را برای همیشه دگرگون می‌سازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • خیلی عالی بود من باهاش زندگی کردم. فقط برای بیشتر دونستن هم کاش معرفی کنید که چی مطالعه بشه
 • اسم اثر رسالت الهی است.
 • دمتون گرم که کتابارو صوتی میکنید، برای همین یه دونه سرویس از صدا و سیما راضی ام
 • درمورد اثر نظر بدین کسی که گوش نکرده بعد از گفتن نظرات راهنمایی میشه و تصمیم میگیره ،نظرات شخصی و تفسیر و ...به چه دردی میخوره ؟
 • این کتاب داستانی در مورد جستجوی عده ای برای یافتن مکاشفاتی از یک کتاب قدیمی هست که در آن کتاب قدیمی آموزه هایی مبنی بر قدرتهای درونی هر فرد ارایه شده بوده. خیلی از این آموزه های کتاب گفته شده،الان در بسیاری از کتابهای روانشناسی موجود هست و مطالب خیلی جدید یا متفاوتی رو نگفته ولی داستان جذابی داره. به نظرم اگر اسمش همون خرابه های بود،بهتر بود. ممنون ایرانصدا.
 • دوستان من اگر اندک تحقیق و تفکری در ایین های نو ظهور مخصوصا شیطان پرستی داشته باشید متوجه خواهید شد که قسمت های بسیاری از این تفکر ها ایراد دارد و برای عدم توجه شما قسمت هایی از داستان را با حقایق زیبا کرده اند
 • چجوری میشه فایل رو توی گوشی ام دانلود کنم و ذخیره کنم؟
 • اجرای آوا بازیگرها بی نظیره.ممنون از زحماتتون.
 • بی نظیره
 • سلام.میشه لطفا از کتاب های جذب یا موفقیت نمایشی رو معرفی کنید
 • لطفا کمدی الهی دانته قسمت جهنم رو هم به صورت روایی صوتی کنید ممنون اگر گوش شنوا یا چشم بینایی به نظرم پیدا شد😬😬
 • هنر دوبله ایران غیر قابل توصیفه
 • کتابی دقیقا همسو با افکار ماسونی ولی بصورت پنهان جذاب جوری که ادم نفهمه از کجا میخورخ.جمعیت کم غذایی مکانیزه و رایگانش جالب بود غذای رایگان طبق سلیقه ماسون جهانی فقط مصرف کننده و مطیع بدون هیچ ریاست جداگانه از ماسون.دستتون درد نکنه ولی این کتاب برا افرادی که عرفان شرق اگاه نیستن بسیار گمراه کننده و سرگردان کنندس
 • در برگردان این اندازه نیاز به بکارگیری واژگلن عربی نبود. یا بکارگیری نادرست واژه توسط که بارها بازگو می شود. پرسمان این کتاب پرسمانی یگانه هست. دانستن دیدگاهی نو بدون داشتن پیش داوری. سپاس بی کران
 • اين جلد اول کتابه؟ يا فقط يدونه همينه اگه جلد اوله جلد هاي ديگه تو ايران صدا هستن؟
  سلام همین یک جلده
 • این جلد اول کتابه؟ یا فقط یدونه همینه اگه جلد اوله جلد های دیگه تو ایران صدا هستن؟
 • فصل ۵ تموم میشه؟
 • من کتابش رو با ترجمه آقای هرمز عبداللهی گرفتم وخوندم. عالیه .خیلی با جزئیات گفته شده ودر اون از خدا وادیان هم گفته .حتما بگیرید و بخونید خیلی آگاهی رو بالا می بره. 380 صفحه خوندنی وبسیار تاثیر گذار داره .لطفا بخونید .عالیه. مینا

تصاویر

کتاب گویا