منو
التهاب جهانی و موقعیت شیعیان

التهاب جهانی و موقعیت شیعیان

  • 7 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 1031 دریافت شده
کتاب التهاب جهانی و موقعیت شیعیان، با در نظر گرفتن روایات آخرالزمانی و مقایسه‌ی آن با اوضاع منطقه خاورمیانه و جهان، وقایع پیش روی شیعیان را در عصر حاضر تحلیل می‌کند.

شناسایی موقعیت جوامع بشری، برطبق آنچه که معصومان (علیهم السلام) درباره‌ی آخرالزمان و شرایط فرهنگی و تمدنی سال‌های قبل از ظهور کبرای امام عصر (عج) فرموده‌اند، یکی از مهم‌ترین بخش‌های مغفول در حوزه‌ی مطالعات مهدوی است.
کتاب التهاب جهانی و موقعیت شیعیان نوشتۀ اسماعیل شفیعی سروستانی، با در نظر گرفتن روایات آخرالزمانی و مقایسه‌ی آن با اوضاع منطقه خاورمیانه و جهان به تحلیل وقایع پیش روی شیعیان در عصر حاضر می‌پردازد.
اسماعیل شفیعی سروستانی در این کتاب به ذکر بزرگ‌ترین دشمن مسلمانان در این دوران که همان اتحاد شوم «صلیبی، سلفی و صهیون» است، پرداخته و همچنین از نقشه‌های آن‌ها برای منطقه‌ی مسلمان نشین خاورمیانه پرده برداشته است.
اگر چه طی سال‌های اخیر، گفت‌وگوی مهدوی بالا گرفته و مؤسسات و بنیادهایی، پا به پای چند سایت و وبلاگ به درج مطالبی در حوزۀ مطالعات مهدوی مشغول آمده‌اند، اما حجم اصلی مطالب ارائه شده منحصر به مباحث کلامی، تاریخی و دل‌نوشته‌های ذوقی است؛ در حالی‌ که این حوزۀ غنی فرهنگی و معرفتی، از استعداد و پتانسیل ویژه‌ای برای انجام مطالعات فرهنگی و تمدنی، نقادی مناسبات و معاملات فردی و جمعی مردم در عصر حاضر و ارائۀ راهکار برای اصلاح بسیاری از مناسبات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی برخوردار است.
شناسایی موقعیت جوامع بشری، در نسبت به همۀ آنچه که حضرات معصومان (ع) دربارۀ آخرالزمان، شرایط فرهنگی و تمدنی سال‌های قبل از ظهور کبرای امام عصر (عج) و مناسبات ظالمانۀ جاری و مبتلا به مستضعفان و مؤمنان فرموده‌اند، یکی از مهم‌ترین بخش‌های مغفول در حوزۀ مطالعات مهدوی است.
کتاب التهاب جهانی و موقعیت شیعیان، با مراجعه به اخبار رسیده از اردوگاه خصم «صلیبی، سلفی و صهیونی» و شناسایی چالش‌های فرا روی مؤمنان، سعی در ارائۀ تحلیل و تصویری از التهاب کنونی جهان و موقعیت شیعیان کرده است.
کتاب التهاب جهانی و موقعیت شیعیان را در سال 1396 انشارات موعود عصر (عج) منتشر کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

پیشنهاد می‌کنیم که جوانان اهل تفکر، برای دریافت پاسخ برخی از پرسش‌هایشان درباره‌ی التهاب‌های جهانی، حتما این کتاب را گوش کنند

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا