منو
قسم به خون کاکوهایم

قسم به خون کاکوهایم

  • 7 قطعه
  • 121 دقیقه مدت کتاب
  • 976 دریافت شده
نویسنده: مسعود صباح
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
سعید توسلی فرمانده گروهانی که پس از سال ها اسارت به وطن بازگشته است حاظر می شود خاطرات دوران جنگ و اسارت را برای خبرنگاری به نام احسانی بازگو کند.

سعید توسلی که مدتی می شود از اسارت برگشته است و همراه مادرش در یک خانه ی اجاره ای زندگی می کند خبرنگارهای زیادی قصد دارند با او مصاحبه کنند اما او دیگر حاضر به مصاحبه با هیچ خبرنگاری نیست چون دل خوشی از هیچ کدام از آن ها نداشت و تمایل نداشت دیگر با هیچ کدام مصاحبه ای انجام دهد چرا که بسیاری از آن ها حرف های او را صادقانه مطرح نکردند اما او به یک خبرنگار جوان به نام احسانی اجازه مصاحبه می دهد چرا که از صداقت او خوشش می آید و همچنین او از یک روزنامه تازه تاسیس است که مختص بچه های جبهه است برای همین راضی می شود تا برای او از خاطراتش بگوید گروهان سعید توسلی برای شناسایی راهکارهای عملیاتی که در پیش است و هم انهدام سنگرهای تازه تاسیس که مانع جدی بر سر راه عملیات است با گذشت از دشت ها، بیشه ها و رودخانه های طغیان گر و با گذر از کنار سنگرهای دشمن و پیوستن به دیگر رزمنده هایی که از محورهای دیگر حرکت کردند راه خود را به میعادگاهشون با حیدر و همرزمان او هموار می کنند. دلشوره و نگرانی عجیبی در سعید به وجود می آید این همه سکوت و عدم واکنش های دشمن که انگار به خواب مرگ فرو رفته اند او را نگران کرده است که نکند عملیات آن ها توسط دشمن لو رفته است.

از ایرانصدا بشنوید

سعید توسلی از رزمندگان باهوش و مطلعی است که با آرامش از ارزش‌های انقلاب می‌گوید. نه علاقه‌ای به طرح سختی‌های اسارت دارد بلکه با زبانی ساده و دلنشین فقط با عشق تعریف می کند از آرمان هایی که داشته است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • ممنونم خدا قوت
  • سلام اغراق آمیز شاید کمی بی محبتی باشه اگه کتاب شهید برونسی رو گوش کنید شاید نظرتون عوض بشه
  • اجراها عالی بودن، مخصوصا نقش و لهجه ممدو، فقط یه قسمتایی مث اکثر فیلما و نمایشای جنگ تحمیلی اغراق آمیز بود که ذهن شنونده را از واقعیات دور میکنه. پیشنهاد میکنم [سوران سرد] و بشنوید تا کمی بیشتر به واقعیات زمان جنگ پی ببرید، با تشکر
  • خیلی گریه کردم دمت گرم حیدر
  • سلام عاشق صداتم احمد گنجی

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا