منو
ستاره خلقت

ستاره خلقت

  • 8 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 1734 دریافت شده
نویسنده: سوگند عباسی
کارگردان: حمید منوچهری
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
عبدالمطلب تصمیم دارد بنابر نذری که کرده است یکی از فرزندانش به نام عبداالله را در کنار کعبه قربانی کند.

حضرت عبدالمطلب ‏نذر کرد که اگر خداوند ده پسر به او عطا فرماید یکى از ده فرزند را ذبح کند.! چون شماره پسران به ده نفر رسید گفت: باید به نذر خویش وفا کنم. بین فرزندان خود قرعه انداخت. قرعه به نام عبداللَّه پدر رسول خدا که محبوبترین فرزندانش بود در آمد.! بار دوم و سوم نیز قرعه را تکرارکرد اما هر بار به نام عبدالله درآمد. تصمیم بر ذبح او گرفت اما قریش مانع شدند. دخترش عاتکه پیشنهاد کرد بین عبدالله و تعدادی از شتران خود قرعه کشیده و آنقدر به تعداد آنها بیفزاید تا پروردگار راضى شود. عبدالمطلب ده شتر کنار گذاشت و قرعه میان آن ده شتر و عبداللَّه زد قرعه به نام عبداللَّه در آمد. آنگاه بر عدد شتران ده ده مى‏افزود تا به صد شتر رسید و قرعه بنام شتران بیرون آمد. سه بار این قرعه را تکرار کرد اما در هر سه بار قرعه بنام شتران بود. عبدالمطلب دستور داد که شتران را نحر کنند و گوشتشان را در اختیار مردم بگذارند.

از ایرانصدا بشنوید

داستان ستاره خلقت همان واقعه نذر حضرت عبدالمطلب است که می خواهد فرزند خود عبدالله را قربانی کند. پیشنهاد می کنیم این داستان را که مقصود از دو ذبیح یکى اسماعیل فرزند ابراهیم خلیل است و دیگرى عبداللَّه فرزند عبدالمطلب است را مطرح می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • دوست عزیز فکر کردی آدمهای آن زمان مثل الان عمرشون نهایت ۷۰ یا ۸۰ سال است عبدالمطلب عمری طولانی داشته کتابهای تاریخی از بهترین کتابها هستند ممنون به خاطر نمایش خوب این داستان
  • پیرزنی در ابتدای داستان خاطره تعریف می‌کند که من کودکی خردسال بودم که عبدالمطلب در حال کندن زمین بود و ... و عبدالمطلب مردی میان سال بود و اکنون که او پیرزنی است، عبدالمطلب می‌خواهد فرزند خود را قربانی کند. بنظرم نویسنده و بازیگران به موضوع زمان توجه نکرده بودند.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا