منو
امیر آبادان

امیر آبادان

  • 8 قطعه
  • 200 دقیقه مدت کتاب
  • 687 دریافت شده
نویسنده: علی اعوانی
راوی: محمدرضا قلمبر
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این کتاب روایت خاطراتی از امیر سرتیپ جان‌باز «منوچهر کهتری» است؛ خاطراتی از دوران کودکی تا حضور در ارتش.

در آغاز کتاب «امیر آبادان»، تقریر رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تجاوز که آغاز شد» درباره‌ی امیرسرتیپ منوچهر کهتری را می‌خوانیم.
در یادداشت رهبر انقلاب این‌گونه آمده است: «در این ماجرای مهم و تعیین‌کننده، یک گردان از ارتش نیز نقش بسیار اساسی داشت و فرمانده‌ی آن «سرهنگ کهتری» همان روزها به‌خاطر مقاومت شجاعانه و فداکارانه‌اش خیلی معروف شد. کاش از اینها هم در این نوشته یادی شده بود.»
این کتاب، شامل 54 خاطره با عناوینی مانند «نوجوانی و شیطنت‌‌هایش»، «روزهای دانشکده»، «اولین تجربه‌ی جنگی»، «ورود دشمن به ذوالفقاریه»، «عبور از بهمن‌شیر»، «انتظار به سرمی‌آید» و «سرهنگ کهتری در لباس پزشک» است.


امیر آبادان (براساس خاطراتی از امیر سرتیپ جان‌باز منوچهر کهتری)، نویسنده: علی اعوانی، ناشر: ارتش جمهوری اسلامی ایران، سازمان عقیدتی سیاسی، دفتر سیاسی (آجا)، 1388.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب، بررسی خاطرات، یادها و یادبودهای امیری سرافراز و فرماندهی لایق است که نقشی کلیدی در طول دفاع مقدس، به‌ویژه در شکست دشمن در ذوالفقاریه، عملیات ثامن‌الائمه (ع) و شکست حصر آبادان داشت. «امیر آبادان» شرح مختصری از زندگی امیری‌ست که به تصریح مقام معظم رهبری، با مقاومت ایثارگونه‌اش در ذوالفقاریه‌ی آبادان، شکست سنگینی را به دشمن متجاوز تحمیل کرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • آفرین احسنت به این همه رشادت و فداکاری .خدا قوت به همه دست اندرکاران رادیو نمایش از خرد تا کلان
  • زیباست مخصوصاً برای کسانی که با فضای خدمتی ارتش آشنا هستن
  • از گوش کردن به این اثر لذت بردم.درود به شیرمردان کشورم ایران

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا