منو
زنی که زیاد می دانست

زنی که زیاد می دانست

  • 9 قطعه
  • 142 دقیقه مدت کتاب
  • 2713 دریافت شده
نویسنده: نادر برهانی مرند
کارگردان: محمد عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
با دسیسه های منصور دوانیقی، خلیفه عباسی بواسطه زهری که در غذای امام جعفر صادق(علیه‌السلام) ریخته شد، این امام به شهادت رسید.

او برای اینکه بعد از شهادت امام، هر نوع آشوب را بخواباند به محمد بن سلیمان، فرماندار مدینه دستور داد جانشینان او را در دم گردن بزند اما خبر نداشت که امام شهید، پنج نفر را به عنوان وصی معرفی کرده که نام منصور نیز بین آنها قرار داشت. حارث تاجری که از منطقه ری به بغداد پارچه آورده است، قصد خرید حسنیه را دارد. از سویی متوجه می‌شود که این کنیز چه مقدار در نزد صاحبش ارزشمند است.محدثه خواهر هارون الرشید در جلسه درس مخفیانه‌ای که در منزل ابوالحسن تاجر و با معلمی حسنیه تشکیل شده شرکت می‌کند. محدثه برای امر ازدواج از حسنیه استمداد می‌نماید.شیعیان بغداد مطلع شدند که یحیای برمکی گروهی را برای جعل احادیث استخدام کرده است. روز موعود که احادیث در برابر هارون خوانده می‌شود احمد، با نقل درست احادیث نقشه او را خنثی می‌نماید. احمد با ترفند هارون از زندان آزاد می‌شود تا به سایر شیعیان دسترسی پیدا کند.

از ایرانصدا بشنوید

امام صادق(ع) در دوران امامت خود فرصت مناسبی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نسبت به سایر امامان داشت و توانست شاگردان بسیاری را در علوم مختلف تربیت کند. پیشنهاد می کنیم این داستان را که شهادت این امام را روایت می کند را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا