منو
فرزند محرم

فرزند محرم

  • 5 قطعه
  • 109 دقیقه مدت کتاب
  • 211 دریافت شده
نویسنده: مرضیه رشیدبیگی
کارگردان: محمد عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
مرتضی جوان روستایی که پدرش بر سر تقصیم به دست آقاخان و نوکرهایش کشته شد، برای دادخواهی خون پدر بهش به پاسگاه مراجعه می کند.

مرتضی به پاسگاه می رود برای شکایت از آقاخان ،ولی او را زندانی می کنند و به بازداشگاه می برند، که آن جا با سید نورالدین آشنا می شود جوانی که از روحانیون و تبلیغ کننده های مذهبی است ودر راه آمدن به روستا دستگیر می شود و او را به زندان می برند، در زندان، مرتضی بعد از آشنایی با سید نورالدین، از طریق این سید با مسائل مذهبی آشنا می شود، و او کتابی به نام نهج البلاغه در اختیار مرتضی قرار می دهد در لایه کتاب اعلامیه ای از آیت الله خمینی وجود دارد. مرتضی بعد از آشنایی با شخصیت نورالدین و حضرت امام هاج و واج و حیران می ماند. بعد از مرخصی سید نورالدین، پاسگاه مرتضی هم از زندان آزاد می کند. مرتضی تصمیم می گیرد برای پیدا کردن کار و آقا سیدنورالدین به قم برود، مادر مرتضی مخالفت می کند اما در نهایت رضایت می دهد.

از ایرانصدا بشنوید

محمدرضا همیشه خود را «شاه شیعه» معرفی می‌کرد و از اینکه علمای شیعه از این حافظ مذهب همانند همتایان سنی‌مذهبشان حمایت نمی‌کنند گله‌گذار بود. پیشنهاد می کنیم این داستان را بشنوید که ماجرای ظلم رژیم شاهنشاهی را به تصویر می کشد و عدم برگزاری مراسم محرم را به گوش می رساند

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا