منو
ستاره ها بیدارند

ستاره ها بیدارند

  • 11 قطعه
  • 311 دقیقه مدت کتاب
  • 1023 دریافت شده
کتاب «ستاره‌ها بیدارند»، دربرگیرنده‌ی زندگی‌نامه‌ و خاطرات جان‌باز، حاج قربانعلی خواجه مظفری و فرزندان شهیدش، ابراهیم و حسن، است. این اثر را نشر شاهد منتشر کرده است.

این کتاب با مراجعه به اسناد نوشتاری و گفت‌گو با خانواده، دوستان و هم‌رزمان شهیدان خواجه مظفری تدوین شده است و همچنین شامل دست‌نوشته‌ها و یادداشت‌های روزانه‌ی شهیدان است.
شهید ابراهیم خواجه مظفری، در سال 1346 در روستای قرن‌آباد از توابع گرگان به دنیا آمد. او در سال 62 به جبهه اعزام شد و به‌عنوان کمک آرپی‌جی‌زن، در جبهه حضور یافت و سرانجام در روز بیست‌وپنجم اسفند سال 63، در شرق دجله، براثر برخورد ترکش به ناحیه‌ی سینه، به شهادت رسید.
شهید حسن خواجه مظفری، در سال 1349 به دنیا آمد. او بعد از شهادت برادرش، به‌عنوان تیربارچی به گردان ولی عصر (عج) پیوست. وی سرانجام در روز سوم فروردین سال 1366 در خط شلمچه، براثر برخورد تیر قناصه به پیشانی‌اش به شهادت رسید.

* ستاره‌ها بیدارند، نویسنده: عباس خواجه شاهکویی، نشر شاهد.

از ایرانصدا بشنوید

«ستاره‌ها بیدارند»، با نثر داستانی و با زاویه‌ی دید سوم‌شخص، زندگی و خاطرات دو شهید نوجوان را به زبان داستان، روایت می‌کند. این کتاب در جشنواره‌ی دفاع مقدس و فرهنگ پایداری (سال 1392) کتاب برتر شد و مورد تجلیل قرار گرفت.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا