منو
انعکاس

انعکاس

  • 18 قطعه
  • 154 دقیقه مدت کتاب
  • 3448 دریافت شده
نویسنده: حمیدرضا عباسی
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
فرهاد مرزبان وکیل پایه یک دادگستری است که با چرخشی ناگهانی در افکار و عقاید و باورهایش خانواده و اطرافیانش را متعجب کرده است...

در جلد اول نمایش رادیویی «انعکاس» شنیدیم که فرهاد زمانی در شمار افرادی بوده که برایشان مهم ترین ارزش ها پاکی و درستی و از اعتقادات مذهبی چون دروغ نگفتن و پایمال نکردن حق ضعیفان بوده است. فرهاد از دوستان احمد بوده که در زمان جنگ به شهادت رسیده و فرهاد خواهر احمد، نرگس را به همسری گرفته است. اما حالا فرهاد مرزبان برای دستیابی به مال و ثروت حاضر است تمام این باورها و عقایدش را دور بریزد و به ریسمان پاره ای چنگ بزند که روز به روز او را از خانواده و جمع دوستانش دورتر می کند و به دنیای پر زرق و برق جدیدی پرتابش می کند که حتی راه و رسم آن را هم نمی داند. مرزبان دست به دفاع از پرنده موکلی می زند که می داند کلاهبردار است و به پاس این کار، آپارتمان لوکسی نیز هدیه می گیرد؛اما همسرش این موضوع را تاب نمی آورد و از خانه می رود تا شاید فرهاد به خودش بیاید. حاج اسماعیل پدر خانم فرهاد نیز به او گوشزد می کند تا این راه و روش را تغییر دهد.
اما در این میان اتفاقی رخ می دهد که اوضاع به ضرر فرهاد می شود. علی پسر فرهاد شاهد یک مشاجره خیابانی بین دو پسر جوان می شود و وقتی قصد کمک به مصدوم را دارد، ضارب فرار می کند. فرد مصدوم بیهوش می شود و به کما می رود و علی در این میان مقصر شناخته می شود.
ماجرای ضرب و جرح به اینجا ختم نمی شود پسر مصدوم پسر...

از ایرانصدا بشنوید

اگر برای قدری تامل دنبال بهانه ای هستید تا شاید با تلنگری اشتباهات گذشته را جبران کنید این داستان را بشنوید

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • از اقای محرابی تشکر میکنم هم صدای قشنگی دارن هم برنامه ریزی قشنگی برای نمایشنانه ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا