display result search
منو
تصادف شبانه

تصادف شبانه

  • 6 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 1053 دریافت شده
تصادف شبانه، روایت جست‌وجوی مردی به دنبال گمشده‌اش است. گمشده‌ی او درظاهر یک فرد است، ولی درواقع او به‌دنبال گذشته‌ی فراموش‌شده و هویتش می‌گردد.

شخصیت مرد این رمان که نویسنده تا پایان کار روی او نامی نمی‌گذارد، بعد از تصادف شبانه‌اش همه‌ی آدم‌ها را به هم مربوط می‌داند و همه‌ی مکان‌ها را آشنا می‌بیند و همه‌ی عطرها را یادآور خاطراتی دور، از دوره‌ای فراموش‌شده می‌پندارد. این تصادف، مرد داستان را به شخصیتی هدفمند تبدیل می‌کند که درپی یافتن هویتی گمشده است.


*«پاتریک مودیانو» نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس قرن بیستم اهل فرانسه و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال 2014 است. او همچنین موفق به دریافت جایزه‌ی گنکور برای رمان «خیابان بوتیک‌های تاریک»، جایزه‌ی بزرگ آکادمی فرانسه برای ادبیات، جایزه‌ی دل دوکای انستیتو فرانسه و جایزه‌ی دولتی اتریش برای ادبیات اروپا شد.


از ایرانصدا بشنوید

فراموشی چیزی‌ است که راوی داستان را ترسانده و همه‌ی شب‌گردی‌ها، توهم‌ها و سماجت‌های او ناشی از همین وحشت است. «تصادف شبانه» به‌خوبی فضای پررمز و راز شب را تصویر می‌کند و روایتی گیرا دارد. داستان‌های پاتریک مودیانو شبیه قطارهای شهربازی است که شما را به مقصد معینی نمی‌رساند؛ هرجایی که سوار شوید، همان‌جا مقصد شماست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا