display result search
منو
افسانه های ملل

افسانه های ملل

  • 4 قطعه
  • 30 دقیقه مدت کتاب
  • 3117 دریافت شده
نویسنده: شهلا دباغی
راوی: مینو جبارزاده
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در این کتاب گویا در هر جلد به افسانه ی یک سرزمین می پردازیم . در این قسمت افسانه ی مرگ بالدر از افسانه های کشور نروژ را با هم میشنویم.

افسانه به روایت صرفاٌ تخیلی که معمولا اشخاص ، اعمال و رویداد های طبیعی را شامل می شود و بعضی از تصورات متداول مربوط به پدیده های طبیعی یا تاریخی را تجسم می بخشد گفته می شود.اغلب قصه هایی این کتاب گویا به اشخاص و اعمال ماورالطبیعه آنها می پردازد و از این طریق شنونده با دنیای مردمان سرزمین های مختلف آشنا می شود. در اولین سری این مجموعه به افسانه های اساطیری اسکاندیناوی می پردازیم.اسکاندیناوی به منطقه ای گفته می شود با ویژگی های خاص تاریخی ، فرهنگی و طبیعتی سرد در شمال اروپا .در پنجمین جلد از مجموعه افسانه های ملل به افسانه ای از کشور نروژ می پردازیم. بعد از کشته شدن پادشاه غول های یخی به دست اودین ، پسر کوچک او لاکی که طفلی خردسال بود توسط اودین به قصر برده شد و اودین او را مانند یکی از فرزندانش بزرگ کرد اما لاکی که همانند پدرانش بد ذات و حیله گر بود همواره در صدد انتقام جویی از اودین و فرزندانش بود تا آنکه اودین از کارهای لاکی خسته شد و به وسیله جادو گران او را در تنه درختی زندانی کرد. لاکی سعی کرد یکبار دیگر با حیله و نیرنگ دل اودین را نرم کند تا از بند رها شود اما اودین قبول نکرد و گفت این طلسم زمانی از بین می رود که کسی برای لاکی اشکی بریزد و برایش گریه کند.هرچند لاکی از شنیدن این شرط خوشحال شد اما می دانست تا حیله بکار نبرد کسی دلش برای او نخواهد سوخت.

از ایرانصدا بشنوید

افسانه ها و اسطوره ها پایه های هر تمدنی هستند. داستان هایی که نسل به نسل انتقال یافته اند تا پاسخگوی پرسش های بدون جواب آنها باشد.این داستان ها به شکل دادن دنیای مدرن بشر کمک کرده اند، اما همیشه منبع درستی برای شناخت حقیقت نیستند بلکه صرفا یک داستان را بازگو می کنند. اگرچه افسانه هایی نیز هستند که رگه هایی از حقیقت را درون لایه های خود پنهان کرده اند. اگر هنوز به شنیدن افسانه های غول های یخی و جادوگران دوران وایکینگ ها علاقمند هستید شما را به شنیدن این کتاب گویا دعوت می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا