منو
ستاره قطبی

ستاره قطبی

  • 16 قطعه
  • 224 دقیقه مدت کتاب
  • 2372 دریافت شده
نویسنده: مریم تاجیک
کارگردان: مهرداد مهمان دوست
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«مرتضی افسری» برای کمک به شاگردش به بیمارستان رفت تا بتواند او را از افسردگی پس از تصادف و از دست دادن پاهایش نجات دهد؛ اما بر خلاف تصورش «پویان» حاضر نشد حرف‌های او را بپذیرد. پویان از او خواست دیگر به دیدارش نرود.

چند روز بعد مرتضی به پیشنهاد همسرش «روشنک» دوباره تصمیم گرفت برای دیدن پویان به بیمارستان برود. حرف‌های مرتضی روی پویان تأثیر گذاشت و او رضایت داد تا از بیمارستان مرخص شود. مرتضی بعد از بیرون آمدن پویان بر اساس قولی که به او داده بود، تصمیم گرفت پاهای مکانیکی مورد نظر را برای او سفارش دهد. اما به دلیل تحریم دارو و وسایل پزشکی در ایران موفق نشد و انجام این کار را به دوستش «مجید» که خارج از کشور زندگی می‌کرد، سپرد.
اما خبر رسید که مجید هم قادر به خرید پای مصنوعی برای پویان نیست؛ چراکه شرکت قادر به فروش محصولاتش به خریداران ایرانی نیست. مرتضی ناچار این موضوع را به پویان می‌گوید و باعث به هم ریختگی دوباره پویان می‌شود. این موضوع پویان را بر آن می‌دارد تا خودش این محصول را در کشور تولید کند و به ورزشکاران «پارا المپیک» کمک کند و در این راه باید موانع، محدودیت‌ها و مشکلات بسیاری را پشت سر بگذارد.

از ایرانصدا بشنوید

آن هنگام که کشور ایران با ظالمانه‌ترین تحریم‌های آمریکا روبه‌روست، عده‌ای جوان دانشمند و خلاق این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و اقدام به تولید «پای مصنوعی-مکانیکی» برای ورزشکاران پارا المپیک می‌کنند. داستان تلاش و همت این دلاور مردان عرصه علم و ورزش شنیدنی است!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا