display result search
منو
کابایان و پرنده ی عجیب / پسر باتدبیر

کابایان و پرنده ی عجیب / پسر باتدبیر

  • 4 قطعه
  • 25 دقیقه مدت کتاب
  • 1066 دریافت شده
نویسنده: محمدحسین کیانپور
راوی: محمدرضا سرشار
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
در روزگاران دور در یکی از شهرهای اندونزی مردی به نام کابایان و همسرش زندگی می‌کردند. روزی همسر کابایان متوجه شد که او مدتی است از جنب و جوش افتاده و در گوشه‌ای می‌نشیند و در فکر فرو می‌رود.

همسرش وقتی علت را جویا شد، کابایان گفت که من به شخصی به نام ابوکمار بدهکارم و این بدهی هر روز بیشتر می‌شود. هر دو به دنبال راه حلی برای این مشکل بودند؛ ناگهان کابایان فریاد زد که راه حل را یافته است....

در داستان پسر باتدبیر می‌شنویم که:
در روزگاران قدیم در دهکده‌ای به نام «خان»، در کشور چین، پسر دهقانی متولد شد که در زمان تولدش، ستاره‌ای درخشان نیز در آسمان دیده شد. او در 14 سالگی تصمیم گرفت که از روستای خود خارج شود و در پی راهی باشد تا بتواند مغولان را از کشورش بیرون کند.
پسر بعد از مدتی به شهر رسید و پس از فراگیری الفبا، نزد پیرمرد طبیبی رفت که از او پزشکی بیاموزد. بعد از مرگ پیرمرد، پسر تنها کسی بود که در آن شهر می‌توانست با مداوای بیماران، آنها را از مرگ نجات دهد...

از ایرانصدا بشنوید

همه‌ی سرزمین‌های کهن دنیا داستان‌ها و افسانه‌هایی در دل تاریخ خود دارند که پر است از رمز و رازهای گوناگون؛ افسانه‌هایی که در پس داستان‌های خیالی پنهان شده‌اند. «چین» سرزمینی است که به افسانه‌هایش بسیار وفادار است و به آنها افتخار می‌کند. افسانه‌های چینی پر رمز و راز و شنیدنی‌اند و امروزه می‌توان در فرهنگ رایج و روزانه چینی‌ها، ردپای آنها را به روشنی دید. از شما دعوت می‌کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا