display result search
منو
همین جاست

همین جاست

  • 8 قطعه
  • 146 دقیقه مدت کتاب
  • 1157 دریافت شده
نویسنده: مهدی دهقان نیری
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«مهدی»، «مسعود»، «داوود»، «ابراهیم»، «حبیب» و «حاج نصرت» در میانه میدان نبرد، در چاله تانک گرفتار شده‌اند و بچه‌ها اصرار دارند حاجی که مسئول همه است، باید در دژ فرماندهی کند و به همین‌ سبب باید از آنجا برود.

«حاجی» به بچه‌ها قول می‌دهد که حتما برگردد و نگذارد تا آنها به دست دشمن بیفتند. اما او اسیر می‌شود و سال‌ها بعد، از اینکه نتوانسته بچه‌ها را نجات دهد و یا حتی بعد از سال‌ها جنازه آنها را بیابد، آشفته است. «راحله»، همسرش، راضی به رفتن وی به آن منطقه نیست. «رضا»، برادر راحله، هم با وجود تمام اصرارهای حاج نصرت نمی‌تواند محل جنازه‌های بچه‌ها را پیدا کند. ولی حاج نصرت معتقد است که گروه‌هایی که برای تفحص می‌روند، کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. او اصرار دارد که باید خودش به کمک چند نیرویی که فقط بتوانند مین‌های آن منطقه را خنثی کنند، به دنبال بچه‌ها برود. ولی رضا و راحله مخالف‌اند و مانع رفتن حاجی می‌شوند.
حاج نصرت که از رضا ناامید شده است، به سراغ دوستش «رحمان» می ‌‌‌‌‌رود که متخصص خنثی کردن مین بوده و اکنون در آسایشگاه زندگی می‌کند. حاج نصرت از رحمان کمک می‌خواهد تا برای خنثی کردن مین‌های منطقه و یافتن بچه‌ها همراهش برود. رحمان با وجود حال بدش قبول می‌کند. حاج نصرت برای گمراه کردن راحله به او می‌گوید که به یک سفر زیارتی به مشهد می‌رود تا با خودش خلوت کند و به این ترتیب مخفیانه همراه رحمان راهی منطقه می‌شوند تا به دنبال جنازه بچه‌ها بروند.

*"همین جاست" به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به چاپ رسیده است.

از ایرانصدا بشنوید

برخی از رمان‌های جنگ، تصویرگر حوادثی هستند که در متن جنگ رخ داده‌اند و برخی دیگر نیز به بازی‌های اجتماعی، فردی، احساسی، عاطفی و اعتقادی آن پرداخته‌اند. چه بسا که نوع جدید این رمان‌ها بتوانند فضایی ملموس‌تر و احساس برانگیزتر از رمان‌های نوع نخست در باب هویت تاریخی یک جنگ و تأثیرگذاری آن بر لایه‌ها و زوایای پنهان روح و احساس آحاد یک جامعه ارائه دهند. قصه شنیدنی «همین جاست» از همین زاویه، نوازشگر احساسات روح شماست!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • من حدود یک سال و نیم که تقریباً هر روز یه کتاب گوش کردم، اما توی کتابهای ایرانی کتابی به این جذابی گوش نکرده بودم.. فکر کنم اگه خود کتاب رو خونده بودم جالبتر هم میشد. به هر حال پیشنهاد میکنم حتماً بخونیدش. اونها وظیفه شون رو انجام دادند ، اما ماها چکار کردیم و چکار میکنیم.
  • دست مریزاد
  • با سلام من هم دهه چهلی هستم واز جنس همین عزیزان ام که جاموندام می خواستم بگم کل داستان وگریه کردم
  • شهدا شرمنده ایم ...
  • خیلی دوست داشتم به نظر نمیومد اینقدر کشش داشته با‌شه

تصاویر

کتاب گویا