منو
محرم عزیز

محرم عزیز

  • 8 قطعه
  • 138 دقیقه مدت کتاب
  • 1066 دریافت شده
نویسنده: رضا شاه بداغی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«عزیزخانم» خودش را برای مراسم نذری‌پزون آماده می‌کند و به بچه‌هایش خبر می‌دهد که ساواک دستور داده حق برگزاری مراسم مذهبی در ماه محرم را ندارند و فقط می‌توانند غذای نذری بپزند. اما پسر بزرگ او «یزدان» از این دستور رژیم ناراحت است.

پدر خانواده، سال‌ها قبل در تظاهرات سال 42، به‌سبب سرپیچی از دستور فرمانده‌اش کشته شد و پسرها که خودشان هم انقلابی هستند و علیه رژیم شاهی مبارزه می‌کنند، همیشه به دنبال قاتل پدرشان بوده‌اند. «عباس»، داماد خانواده که افسر شهربانی است، نشانی از قاتل پیدا می‌کند؛ او شخصی است به نام «خسروجردی».
پسرهای کوچک عزیزخانم قبل از اینکه دیگران کاری انجام دهند، سرهنگ را به‌زور با خودشان همراه می‌کنند و او را در زیرزمین خانه‌شان زندانی می‌کنند. یزدان وقتی از این ماجرا باخبر می‌شود، سعی می‌کند سرهنگ را از خانه خارج کند؛ ولی «دایی نادر» که با ساواک همکاری می‌کند، به راز آنها پی می‌برد.

از ایرانصدا بشنوید

داستانی که می‌شنوید، روایت پیچیده‌ی جنایتی است که در دوران مبارزه‌های انقلاب اسلامی اتفاق می‌افتد و پرده از رازهای پنهان یک خانواده مبارز و انقلابی برمی‌دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالیه خیلی عالی عالی
  • سلام خسته نباشید چندین بار درخواست کرده ام در مورد آهنگ بین فصول بازنگری بفرمائید چون این آهنگ کاملا خالی از لطافت است .حسین میکائیل

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا