display result search
منو
پرنس شرمان در جست‌وجوی گنج

پرنس شرمان در جست‌وجوی گنج

  • 7 قطعه
  • 118 دقیقه مدت کتاب
  • 4528 دریافت شده
نویسنده: ژرژ شوله
راوی: محمدرضا سرشار
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در زمان‌های دور حاکم کشوری به نام اقتصاد درپی گنجی بود که دست‌یافتن به آن تقریباً غیرممکن بود. او به دنبال کسی می‌گشت تا بتواند آن گنج را برایش بیاورد.

پرنس شرمان و دوستش، مالیس، این پیام را شنیدند و به قصر حاکم رفتند؛ اما قبل از آنها دو نفر به نام‌های دوک پرتقالی و دوک لیمویی زودتر درخواست خود را مطرح کرده بودند. حاکم گفت که این کار بسیار خطرناک است و امیدوارم که بالاخره یکی از شما بتواند آن را انجام دهد.
مقصد آنها درابتدا جزیره‌ی خرچنگ بود و درادامه باید سوار کشتی اشک می‌شدند و با پیداکردن غول بزرگ زمین بین پاهای غول را بکنند و گنج بیاورند. قرار بر این شد که هرکس این گنج را برای حاکم بیاورد، با دختر حاکم ازدواج کند.

** کاربران گرامی، به‌علت در دسترس نبودن فصل اول کتاب، از شما دعوت می‌کنم ابتدا خلاصه‌ای از آن را بشنوید.

از ایرانصدا بشنوید

این اثر از مجموعه افسانه‌ها و قصه‌های فرانسوی است و پرنس شَرمان، شخصیت اصلی این داستان، برای بچه‌های اروپایی همانند «نخودی» در داستان‌های فارسی است. پرنس شَرمان از دلاوران سرگردان است که به همراه دوستان خود در شهرها و روستاها می‌گشتند و با کمک به نیازمندان و مستمندان و برآوردن نیازهای آنان، ماجراها و افسانه‌های بسیاری خلق می‌کردند. نویسنده با جمع آوری قصه‌ها و افسانه‌های مربوط به پرنس شرمان سعی کرده است تا به شکلی نو داستان‌های این شخصیت را بنویسد تا برای بچه‌های امروز شیرین و قابل درک باشد. این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا