منو
این است شیعه

این است شیعه

  • 6 قطعه
  • 165 دقیقه مدت کتاب
  • 2577 دریافت شده
کتاب «این است شیعه» نوشته‌ی باقر شریف القرشی و ترجمه سید محمد صالحی است. نویسنده در تلاش است دلایلی محکم و قطعی در باب شیعه و شیعگی، ظلم‌هایی که بر اهل بیت رسول خدا رفته و درکل، اثبات حقانیت شیعه منتشر کند.

شیعه از زمان طلوع تاریخ اسلام، در زندگی سیاسی و دینی مسلمانان ظاهر شد و شعار محبت و دوستی آل بیت نبوت (ع) را سرداد و اهداف آنها را هدف و اساس زندگی و عقیده خود قرار داد. امروزه شیعه و رسم شیعگی، با وجود دادن خون بزرگ‌ترین مظلومان عالم، در طول بیش از هزار و دویست سال، هنوز حتی میان کسانی که خود را ظاهراً شیعه می‌نامند، مظلوم مانده است و نیازمند اثبات و مستندسازی است. پیروی شیعه از اهل بیت و دوستی با آنها، عاطفی و تقلیدی نیست؛ بلکه دلایل محکم و قاطع از کتاب و سنت آنها را به جلو برده است و از این رو خود را ملزم به مودت و پیروی از ائمه (ع) می‌دانند. با این وضع، ممکن نیست که از کتاب خدا و سنت نبی او دوری کنند.
میراث حضرت فاطمه(س)، سیده ما از پدرش در روز سقیفه غصب و امیرالمومنان (ع) از خلافت منع شد و امام حسن(ع) به طور مخفی مسموم و برادرش امام حسین(ع) به طور آشکار کشته شد. زید بن علی در کناسه به دار آویخته شد، در حالی که سر او در میدان معرکه بریده شد و فرزندانش محمد و ابراهیم به دست عیسی بن موسی عباسی کشته شدند. علی بن موسی به دست مامون مسموم گردید و ادریس از فخ فرار کرد تا به آندلس رسید و یحیی بن عبدالله بعد از امان و ایمان و بعد از پیمان موکد و ضمانت کشته شد.
نظر بزرگان درباره این مذهب و داستان شورای سقیفه، احتجاج بزرگان صحابه، منافقان و مرتدان، روش سیاست نزد شیعه، مراقبت‌های تربیتی و اخلاقی نزد شیعه، مرجعیت عامه، صفات مرجع، جدایی مرجعیت از دولت، صفات خدای متعال، عدل الهی، سجده بر تربت حسینی، بوسیدن ضریح، برآوردن حاجت و... برخی از سرفصل‌های «کتاب این است شیعه» است.

از ایرانصدا بشنوید

رخساره شیعه را نه تنها شیعیان می‌شناسند، بلکه آن فرد مسیحی مسلمان شده و یا فرد سنی شیعه شده بهتر درک می کند. اینکه «ما کجای جهان ایستاده‌ایم» و «سهم ما از شیعه چیست» را در این کتاب صوتی جست‌وجو کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا